eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiPIT › Jak rozliczyć delegacje na kontrakcie?


2017-10-03 10:15 autor: Maciej1989

2 644 odsłon

Jak rozliczyć delegacje na kontrakcie?

Witam!

Pracuje na kontrakcie menadżerskim (działalność gospodarcza, prowadzę PKPiR) w pewnej firmie, firma ta wysłała mnie na tygodniową delegację za granicę. Wszystkie koszty ponosiłem z własnego budżetu, czyli m.in lot, hotel, transport, wyżywienie. Firma zadeklarowała, że po powrocie zwróci mi koszty poniesione za tą delegację.

Jaki dokument mam im przedstawić? Jeśli wystawię fakturę, gdzie uwzględnię te wszystkie wydatki, to czy otrzymam zwrot pieniędzy od firmy, od tej kwoty będę musiał później odprowadzić podatek - więc to trochę bez sensu gdyż będę na tym stratny, więc w takim razie jak to rozliczyć?

Czy też może w taki sposób: faktura gdzie wpisane są wszystkie koszty delegacji, ale jak również konkretna usułga jako zysk, to w sumie daje to jakąś kwotę, od tej kowty całkowitej później podatek pomniejszony o koszty delegacji. Delegacje nie podlegają opodatkowaniu - jak to rozumieć, czy muszę być w oddzielnej fakturze?

Pozdrawiam,
Maciej

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-10-10 09:08 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Ale w czym problem - wydatki związane z delegacją będą Pana kosztem - zaś ich wykazanie na fakturze - przychodem. Końcowo to się wyzeruje (no może z wyjątkiem jedzenia, gdyż tutaj rozliczy Pan tylko wartość przysługującej diety a nie faktyczne wydatki).

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2017-10-10 17:20 autor odpowiedzi: Maciej1989

  Dziękuję bardzo za odpowiedź 
  Serdecznie pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • gregg19

  Dodano 2013-04-26 10:22 przez gregg19

  Zwolnienie lekarskie u pracownika na kontrakcie

  Jestem lekarzem zatrudnionym w publicznym zakładzie służby zdrowia na rocznym kontrakcie, przedłużanym corocznie w grudniu. W treści kontraktu zapisano możliwość wykorzystania 26 dni nieobecności w pracy w ramach urlopu, za które pracodawca nie płaci.
  Nie ma w kontrakcie żadnego sformułowania dotycz...

 • Robb

  Dodano 2016-02-17 21:29 przez Robb

  Rozliczenie wyjazdu służbowego właściciela firmy do Austrii

  Działalność gospodarcza zarejestrowana w Polsce, usługi świadczone są na terenie Austrii a faktura wystawiana dla polskiej firmy. Moje pytanie dotyczy kosztów rozliczania wyjazdów do Austrii. Czy mogę rozliczać delegacje za czas pobytu w Austrii, to jest kilkanaście dniu w miesiącu?

 • jan chrzan

  Dodano 2018-03-02 00:41 przez jan chrzan

  Czy mogę rozliczyć 3-miesięczną delegacje zagraniczną w trzech ratach?

  Dzień dobry,prowadzę firmę na zasadach ogólnych, KPiR, bez VAT. Przebywam w delegacji zagranicznej 3 miesiące, ale ze zleceniodawcą. Rozliczam się na koniec każdego miesiaca, wystawiając mu fakturę.Wiem, że delegację, powinno się rozliczyć, po jej zakończeniu, po powrocie do kraju.Ale, czy ze względ...

 • konto usunięte

  Dodano 2017-04-21 19:54 przez konto usunięte

  Czy szwedzka firma pośrednicząca w zakupie biletów ma obowiązek wystawić fakturę VAT UE?

  Kupiłem bilety przez aplikację skyscanner, która odesłała mnie do strony kupna swojego pośrednika gotogate (to ta szwedzka firma właśnie) po odbyciu podróży liniami Lot i Lufthansa zwróciłem się zgodnie z wytycznymi na stronie do pośrednika (gotogate) o fakturę na bilety ubezpieczenie i ogólnie wyko...

 • grazia43

  Dodano 2016-12-21 15:22 przez grazia43

  Limit za nocleg w delegacji zagranicznej

  Witam,nasz pracownik wyjechał w delegację zagraniczną, hotel opłacony przez nas przekraczający limit noclegu w Niemczech. Nie wiem, czy można zaliczyć w koszty całą kwotę wynikającą z faktury wystawioną na naszą firmę.Grażyna

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii PIT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania