eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPIT › Osoba fizyczna, bezrobotna i niepełnosprawna a podatek od umowy o dzieło z fundacją


2016-03-14 09:11 autor: Traper

2 146 odsłon

Osoba fizyczna, bezrobotna i niepełnosprawna a podatek od umowy o dzieło z fundacją

Witam!

Kto jest zobowiązany do pobrania zaliczki na podatek dochodowy w przypadku umowy o dzieło osoby fizycznej z fundacją - posiadającą osobowość prawną? I dalej, czy owa osoba fizyczna mająca orzeczenie o niepełnosprawności i zarejestrowana w Urzędzie Pracy traci status osoby bezrobotnej w przypadku podpisania takiej umowy?

Aktualnie osoba bezrobotna nie pobiera z Urzędu Pracy żadnych świadczeń pieniężnych, korzysta tylko z bezpłatnych świadczeń lekarskich. Czy je utraci po podpisaniu umowy o dzieło?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-03-22 06:37 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Co do podatku, w przypadku umowy zawartej pomiędzy osobą fizyczną a instytucją, ta ostatnia jest płatnikiem obowiązanym do obliczenia, potrącenia i wpłacenia na konto urzędu skarbowego zaliczki na podatek.

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Traper

  Dodano 2016-03-14 09:43 przez Traper

  Umowa o dzieło a status bezrobotnego

  Witam! Czy osoba fizyczna, bezrobotna z orzeczeniem niepełnosprawności traci status bezrobotnego w przypadku zawarcia umowy o dzieło? Aktualnie osoba ta nie pobiera żadnego zasiłku dla osób bezrobotnych ani pielęgnacyjneg. Korzysta jedynie z bezpłatnej opieki lekarskiej jako zarejestrowana bezrobotn...

 • darina28

  Dodano 2015-06-17 23:20 przez darina28

  Zasiłek macierzyński i co dalej?

  Witam, właśnie skończył mi się okres przebywania na zasiłku macierzyńskim (firma upadła). Czy teraz pozostaje mi już tylko rejestracja w UP jako bezrobotna? Czy jest możliwość urlopu wychowawczego w ZUS-ie?Proszę o poradę.

 • lipny

  Dodano 2014-08-26 15:23 przez lipny

  Czy należy mi się zasiłek dla bezrobotnych?

  Witam,
  mam 26 lat. Pracowałem lekko ponad 3 lata w firmie. Zwolniłem się za porozumieniem stron. To była moja jedyna praca, jaką miałem w życiu z umową o pracę.
  Czy mam dość przeprawcowanych lat czy jednak za mało? Czy należy mi się jakiś zasiłek z PUP czy może coś innego? Dodam, że jestem osoba nie...

 • LMPS

  Dodano 2014-05-07 10:03 przez LMPS

  Zawieszenie zasiłku a nowa praca

  Witam,
  od paru miesięcy pobieram zasiłek dla bezrobotnych a staram się o pracę w pewnej firmie, gdzie zatrudniają tylko na 3/4 etatu. Jesli zawiesze kuroniówkę, a podziękują mi po miesiącu, to czy będę mogła dalej pobierać zawieszony zasiłek?

 • Dyniu

  Dodano 2013-12-30 21:19 przez Dyniu

  Umowa o dzieło. Jakie są obowiązki zleceniodawcy?

  Mam pytanie: osoba, która nie ma działalności gospodarczej zawarła umowę o dzieło z osobą bezrobotną. Dzieło zostało wykonane i zapłacone. Czy osoba, która zleciła tę pracę wystawia też PIT-11 dla osoby, która to wykonała, czy wystarczy inny dokument aby się z tego rozliczyć w US?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii PIT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania