eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPIT › Podatek od nieruchomości a termin zasiedzenia


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2015-07-06 13:33 autor: Alinoe12

2 292 odsłon

Podatek od nieruchomości a termin zasiedzenia

Witam serdecznie,

proszę o informację odnośnie podatku od sprzedaży nieruchomości.

W z dniem 25.06 weszłam na zasadzie zasiedzenia w posiadanie działki budowlanej na terenie Warszawy. Działka od 1932 należała do rodziny, jednak w 1949 została zabrana na rzecz miasta dekretem Bieruta. Nieruchomość była jednak cały czas w użytkowaniu kolejnych pokoleń naszej rodziny aż ostatecznie nastąpił proces zasiedzenia. Zgodnie z wyrokiem sądu zasiedzenie ma moc prawną od 2005 roku.

Prawo podatkowe zwalnia z podatku od sprzedaży nieruchomości w przypadku gdy nastąpi to 5 lat podatkowych po wejściu w posiadanie nieruchomości. Pytanie jakie powstaje jest następujące:

Czy terminem nabycia nieruchomości według Urzędu Skarbowego będzie dzień uprawomocnienia wyroku sądu, czy termin zasiedzenia, jaki wyznaczył sąd tj. rok 2005.

Z góry dziękuję za pomoc.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii PIT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania