eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPIT › Opóźnienie zapłaty PIT-4 i VAT-7


2014-07-29 18:58 autor: dvdrip

4 865 odsłon

Opóźnienie zapłaty PIT-4 i VAT-7

Witam,

dopiero teraz się zorientowałem, że nie zapłaciłem w terminie PIT-4 i VAT-7 za czerwiec. Zrobiłem to dopiero dziś. Czy coś mi grozi z tego powodu ?

Czy pracownik za którego płacę PIT-4 będzie miał później jakieś problemy z ew. emeryturą? Zdarzyło mi się to pierwszy raz. Niestety za dużo na głowie.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-07-29 19:49 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Należy zapłacić kwoty z odsetkami. Nie bedzie żadnych konsekwencji dla pracownika.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-07-29 20:05 autor odpowiedzi: dvdrip

    Na razie zapłaciłem tyle ile wyliczyła mi księgowa.

    Odsetki mogę wysłać osobnym przelewm na to samo konto ? Jak to zatytuowac ?

    Czy ja poniose jakieś konsekwencje ?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-07-30 07:43 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Za pierwsze spóźnienie karać raczej nie będą :). Proszę dopłacić brakujące kwoty na te same konta bankowe. Co do tytułów zobowiązania - takie same jak na przelewach podatku, jedynie w opisie proszę dopisać że to odsetki (chociaż US i tak rozbije sobie pierwszą wpłatę na należność główną i odsetki; tak samo zrobi też z kwotami dopłaconymi).

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • bogna07

    Dodano 2018-07-31 13:08 przez bogna07

    Dlaczego dostałam wezwanie za wykroczenie z art. 57&1?

    Dlaczego dostałam wezwanie za wykroczenie z art. 57&1? Płacę podatek VAT-7, czasami po terminie, ale nie z mojej winy, tylko po prostu nie mam wpłat od kontrahentów. Wpłacam należność z odsetkami i jeszcze dostaję wezwanie w charakterze sprawcy wykroczenia skarbowego. Proszę o poradę, czy jest to za...

  • kp1231

    Dodano 2014-06-22 14:31 przez kp1231

    Księgowanie w KPiR, WNT, VAT

    W maju zakupiłem towar u niemieckiego kontrahenta. Przesłał mi dwa dokumenty na mail i zaksięgowałem je w KPiR oraz złożyłem do 15.06.2014 VAT-7 oraz VAT-UE, ale okazało się że rachunek otrzymałem pocztą w czerwcu 2014.
    Jak teraz naprawić mój błąd? Miesiąc maj już zamknięty, deklaracje wysłane.
    Pros...

  • stylu

    Dodano 2014-08-12 23:12 przez stylu

    Zakup towaru w Niemczech i odsprzedaż w Polsce. Jak obliczyć należny podatek?

    Witam
    Jestem vatowcem, mam NIP EU. Jeżeli zakupię od firmy z Niemiec towar na kwotę netto 500 zł, a następnie w Polsce sprzedam ten sam towar za 1500 zł brutto, to jaki podatek mam odprowadzić do US ?
    Czy to będzie tak: 345 zł (od sprzedaży) - 115 (podatek naliczony przy WNT) = 230 zł i tylko te 230...

  • konto usunięte

    Dodano 2014-07-16 22:52 przez konto usunięte

    Odpowiedzialność biura rachunkowego

    Od 2012 roku prowadzę działalność, od samego początku zleciłam i podpisałam umowę z biurem rachunkowym do prowadzenia KPiR. Na początku działalności pracowałam sama - przez 4 miesiące - później zatrudniałam specjalistów na umowy cywilno-prawne, obecnie od września 2013 zatrudniam osobę na umowę o pr...

  • kasiaszulecka

    Dodano 2014-05-18 11:14 przez kasiaszulecka

    Druga działalność osoby fizycznej prowadzącej gospodarstwo ogrodnicze

    Witam,
    osoba fizyczna prowadząca gospodarstwo ogrodnicze zarejestrowana jako czynny podatnik VAT-7, prowadzi również działalność gospodarczą polegającą na wznoszeniu budynków (stacja CPN, hotel), rozlicza się na zasadach ogólnych (KPiR).
    Obecnie chcę prowadzić sklep internetowy sprzedając rękodzieła...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii PIT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania