eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaZakładanie działalności › Druga działalność osoby fizycznej prowadzącej gospodarstwo ogrodnicze


2014-05-18 11:14 autor: kasiaszulecka

3 756 odsłon

Druga działalność osoby fizycznej prowadzącej gospodarstwo ogrodnicze

Witam,

osoba fizyczna prowadząca gospodarstwo ogrodnicze zarejestrowana jako czynny podatnik VAT-7, prowadzi również działalność gospodarczą polegającą na wznoszeniu budynków (stacja CPN, hotel), rozlicza się na zasadach ogólnych (KPiR).

Obecnie chcę prowadzić sklep internetowy sprzedając rękodzieła. Jak można rozgraniczyć rozliczenia nowej firmy? Czy można wybrać dowolną formę opodatkowania i czy może być zwolniona z VAT od nowej działalności?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-05-19 21:10 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Nie - na potrzeby VAT taka osoba wciąż jest jednym podatnikiem prowadzącym działalność gospodarczą o różnym profilu. Niemniej wciąż jest to jedna działalność gospodarcza.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-05-30 21:36 autor odpowiedzi: Krajowa_Izba_Gospodarcza

  Witamy,

  Jedna osoba fizyczna może jedynie mieć jedynie jeden wpis w CEIDG, jednakże w ramach różnych wpisów PKD może zajmować się różnymi polami działalności. Przedsiębiorcy mogą w CEIDG wpisać według swojego uznania dowolne działalności, bez ograniczenia ilościowego. Rozszerzenie działalności firmy może być dokonane w dowolnym momencie - oznacza to konieczność aktualizacji PKD (podanie dodatkowych kodów PKD) we wpisie do ewidencji działalności gospodarczej (tj. zmiana wpisu we wniosku CEIDG- 1). Dopisujemy odpowiednie kody PKD, które odnoszą się do nowej działalności. Zmiana taka nie podlega opłacie.

  W celu uzyskania porady podatkowej sugerujemy kontakt z Krajową Informacją Podatkową, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinachod 7.00 do 18.00. Infolinia:

  z tel. stac.: 801 055 055,

  z tel. kom.: (22) 330 0330,

  z zagranicy.: +48 22 330 0330

  Pozdrawiamy

  Centrum Zespół Pomocy elektronicznego Punktu Kontaktowego

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • KaMaart

  Dodano 2013-06-20 14:42 przez KaMaart

  Sklep internetowy artystyczny a PKPiR

  Dzień dobry,
  Mam pytanie: Będę prowadziła Księgę Przychodów i Rozchodów (zasady ogólne). Czy od każdego nowego roku obowiązuje nowa taka księga, należy założyć nową   czy dalej jest ta sama z roku poprzedniego?
  Gdy zakupię przed datą rozpoczęcia działalności materiały potrzebne do wytworzenia przedm...

 • handlarz84

  Dodano 2016-11-26 13:59 przez handlarz84

  Opodatkowanie działalności gospodarczej na zasadach ogólnych

  Witam,zamierzam w okresie światecznym handlować ozdobami świątecznymi (są to rękodzieła). Jak to wygląda?  W US powiedzieli żeby założyć działalność gospodarzą. Powiedzieli, że sposób opodatkowania będzie na zasadach ogólnych, tzn. 18% podatku progresywnego nie płace VAT-u wtedy ani kasy fiskalnej -...

 • KaMaart

  Dodano 2013-07-03 13:56 przez KaMaart

  Jakie mam obowiązki prowadząc sklep internetowy artystyczny - sprzedaż rękodzieła?

  Dzień dobry,
  Mam takie pytania:
  1. Czy gdy założy się firmę, należy uiszczać jakąś opłatę w Krajowym Rejestrze Firm i Działalności Gospodarczych, czy jest to obowiązkowe, czy nie?
  2. Gdy otrzymam fakturę za zakup materiałów kilka dni przed rozpoczęciem działalności, to należy ten fakt spisać w spisi...

 • KaMaart

  Dodano 2013-06-14 11:15 przez KaMaart

  Jakie są zasady prowadzenia sklepu internetowego z rękodziełem?

  Dzień dobry,
  Mam kilka pytań:
  1. Jeśli chodzi o składki do ZUS: Czy gdy założę działalność np. 01.07.2013 r., to składki za ten pierwszy miesiąc wpłacam do 10 lipca czy też jest możliwość wpłaty do 10. następnego miesiąca, czyli 10 sierpnia?
  2. Co to jest spis z natury, na czym polega, kiedy się go ...

 • P.Ola

  Dodano 2014-10-22 16:40 przez P.Ola

  Rękodzieło - start firmy, ulgi, rozliczenia. Jak dobrze zacząć?

  Witam serdecznie,jestem niepracująca mamą, która ma zamiar założyć działalność gospodarczą. Przedmiotem działalności będą pudełka (kupuję pudełka, kupuję ozdoby i inne drobiazgi łączę to wszystko w piękną całość), które mam zamiar sprzedawać firmom oraz osobom fizycznym - zwyczajna sprzedaż rękodzie...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakładanie działalności

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania