eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Jaka będzie najlepsza forma rozliczenia dla instruktora tenisa?


2013-08-19 15:27 autor: Madina

8 941 odsłon

Jaka będzie najlepsza forma rozliczenia dla instruktora tenisa?

Witam serdecznie, 

W związku z otrzymaną dotacją z UE zarejestrowałam jednoosobową firmę, jako instruktor tenisa. Wybrałam jako formę rozliczenia ryczałt i mam w związku z tym sporo wątpliwości. Jaki ryczałt będzie przy mojej działalności? Czy mam wystawiać faktury VAT, czy mogę tylko rachunki, kiedy rozliczam się z US (firmę mam od 01.08.2013)?

Kosztów nie ponoszę na razie żadnych, bo wszystkie niezbędne rzeczy zakupiłam ze środków UE, a tego odliczyć nie można, dlatego też taka forma rozliczenia wydała mi się najbardziej korzystna. Dochodu żadnego też jeszcze nie uzyskałam. Czy przy mojej działalności są jakieś Koszty Uzyskania Przychodu, które pomniejszą mój dochód, np. rachunek za telefon, paliwo? Czy mam zbierać tego typu faktury, czy do niczego mi one nie będą potrzebne?

Pozdrawiam,

Magda

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-08-20 09:06 autor odpowiedzi: Biuro Rachunkowe TAX-NET Jacek Adamczak

  Ryczałt -jeżeli udałoby się traktować tą działalność jako usługi to 8,5%, jeśli nie to jako wolny zawód (nauczyciel) wtedy niestety 20%. O interpretację najlepiej zwrócić się do właściwego US.

  Faktury vat wystawia tylko czynny podatnik vat - do 150000 obrotu można być zwolnionym - przekroczenie koniecznść rejestracji.

  Przy opodatkowaniu w formie ryczałtu kosztów nie odlicza się, mozna jedynie pomniejszyć przychód przed opodatkowaniem o zapłacona składki ubezpieczenia społecznego, oraz podatek o zapłacone składki ubezpieczenia zdrowotnego (7,75% podstawy).

  Księgowa obsługa internetowa - cała Polska. Ceny już od 39,90/mc. www.taxnetto.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-11-08 15:58 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Zeby móc wystawiać faktury VAT musi sie Pan zarejestrować do VAT na druku VAT-R i wnieść opłate w wysokosci 170 zł do US. Jeżeli Pan tego nie zrobił to nie jest Pan płatnikiem podatku VAT i wystawia Pan rachunki do momentu osiągnięcia kwoty 150000 zł obrotu  i utracenia prawa do zwolnienia zVAT.

  Nie może też Pan odliczać VAT od faktur zakupowych. Należałoby sie zastanowić czy przy danej działalności będzie dużo kosztów z których byłaby możliwośc odliczenia podatku VAT i wtedy zarejestrować sie jako podatnik VAT lub nie.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • emdohv

  Dodano 2021-03-10 15:15 przez emdohv

  Ryczałt 8,5% a wystawianie faktury

  Witam,
  Prowadzę jednoosobową działalność zarejestrowaną pod kodem PKD:62.09.Z - Pozostała działalność usługowa w zakresie technologii informatycznych i komputerowychjestem VAT-owcem 0% (firma, której świadczę usługi jest spoza granic Polski).
  Usługi, jakie mam wpisane na umowie z tą firmą: Usługi zw...

 • malgosa

  Dodano 2013-04-25 12:24 przez malgosa

  Co można odliczyć od VAT prowadząc działalność gospodarczą?

  Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Rozliczam się na zasadzie ryczałtu i jestem płatnikiem VAT.
  Co mogę odliczać od VAT-u i czy muszę co miesiąc składać rozliczenie w skarbówce?

 • kuba95

  Dodano 2014-06-21 13:55 przez kuba95

  Ryczałt - firma jednoosobowa. Jak rozliczyć się z Urzędem Skarbowym?

  Witam serdecznie,
  w najbliższym czasie planuje zarejestrować działalność gospodarczą, zajmująca się sprzedażą ubrań na allegro. Wydaje mi się, że najkorzystniejszą formą opodatkowania będzie ryczałt 3%. Będzie to moja pierwsza działalność, więc przez 24 miesiące będę płacił "mały zus" o ile się nie ...

 • Mecenas

  Dodano 2017-01-02 11:31 przez Mecenas

  Podatek VAT i ryczałt. Czy mogę być na dwóch podatkach jednocześnie?

  Witam,prowadzę działalność gospodarczą jako jednoosobową firmę w miejscu zamieszkania. Firma zajmuje się sprzedażą komiksów przez internet. Jestem na 3% ryczałcie. Czy mogę być równocześnie na VAT i ryczałcie oraz co mogę odliczać będąc na tym vacie? Paliwo na samochód (nie jest na firmę), telefon k...

 • NataliaNatalia

  Dodano 2014-09-23 12:51 przez NataliaNatalia

  Salon optyczny a VAT

  Witam,
  rozpoczynam jednoosobową działalność gospodarczą (salon optyczny), planuję wybrać formę opodatkowania na zasadach ogólnych z zastosowaniem jednolitej 19% stawki podatku i prowadzenie KPiR.
  Przedmiotem działalności będzie m.in. sprzedaż okularów korekcyjnych, a także prowadzenie gabinetu refra...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania