eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Czy robić spis z natury w firmie usługowej?


2013-04-25 12:44 autor: monixes

17 032 odsłon

Czy robić spis z natury w firmie usługowej?

Witam,

Założyłam działalność usługową fotograficzną. Kupiłam sprzęt za dotacje z PUP (obiektywy, laptop, aparat, płyty DVD, inne akcesoria).

Czy powinnam zrobić spis z natury i ująć w nim te wszystkie rzeczy, pomimo iż prowadzę działalność usługową?

Pytanie zaktualizowano 2013-05-04 16:01

Czy zrobić remanent w firmie usługowej? Proszę jeszcze raz o odp za 3 dni rozpoczynam działalność, wiem, że jako 1 pozycje w PKPIR musze umieścić remanent (stan na dzień). Będzie to działalność usługowa fotograficzna. Kupiłam sprzęt za dotacje z PUP (obiektywy, laptop, aparat, płyty DVD, inne akcesoria).


Czy powinnam zrobić spis z natury i ująć w nim te wszystkie rzeczy, pomimo iż prowadzę działalność usługową czy jako 1 pozycje wpisać w PKPIR wpisać "remanent na dzień... wynosi 0", ponieważ jest to działalność usługowa?

Proszę o jak najszybsza porade

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-04-25 14:05 autor odpowiedzi: Biuro Rachunkowe TAX-NET Jacek Adamczak

    Pytanie dotyczy spisu z natury na koniec roku czy na dzień likwidacji działalności?

    Księgowa obsługa internetowa - cała Polska. Ceny już od 39,90/mc. www.taxnetto.pl

    Oceń odpowiedź 1 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-04-25 15:26 autor odpowiedzi: monixes

    na dzień rozpoczęcia działolności

     

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-05-03 18:38 autor odpowiedzi: monixes

    Proszę jeszcze raz o odp za 3 dni rozpoczynam działalność, wiem, że jako 1 pozycje w PKPIR musze umieścić remanent (stan na dzień). Będzie to działalność usługowa fotograficzna. Kupiłam sprzęt za dotacje z PUP (obiektywy, laptop, aparat, płyty DVD, inne akcesoria).

    Czy powinnam zrobić spis z natury i ująć w nim te wszystkie rzeczy, pomimo iż prowadzę działalność usługową czy jako 1 pozycje wpisać w PKPIR wpisać "remanent na dzień... wynosi 0", ponieważ jest to działalność usługowa?

    Proszę o jak najszybsza porade

     

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-05-04 16:01 autor odpowiedzi: Krystyna Dąbrowska doradca podatkowy

    Remanent obejmuje materiały. W firmie fotograficznej będzie to zapewnie m.in. papier fotograficzny itp, czyli to co jest potrzebne do wykonania usługi. Wymienione zalupy to wyposażenie - ujmuje się je  w ewidencji  wyposażenia, jeśli wartość zakupu wynosi 1500-3500 zł

      Powyżej  3,500 to już środki trwałe ( ewidencja środków trwałych )

     

    doradca podatkowy, Biuro Rachunkowe Praktyk s.c w lublinie

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-05-04 16:01 autor odpowiedzi: monixes

    Bardzo dziekuję za odp. Pozdrawiam

     

    Oceń odpowiedź 1 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • konto usunięte

    Dodano 2013-04-04 14:32 przez konto usunięte

    Czy muszę zrobić remanent?

    Dwa dni temu rozpoczęłam działalność gospodarczą - świadczę usługi. Czy jak na dzień ropoczęcia nie miałam żadnych towarów ani materiałów to muszę sporządać spis z natury?

  • magdallena02

    Dodano 2021-12-09 11:49 przez magdallena02

    Dotacja z Urzędu Pracy

    Witam. Moja klientka otrzymała z Urzędu Pracy dotacje na rozpoczęcie działalności na podstawie art. 46 ust. 1 pkt 2 z dnia 20 kwietnia 2004 o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Jest ona fryzjerką i prowadzi książkę przychodów i rozchodów. Jest również zwolniona z VAT. Chciałabym się u...

  • armad30

    Dodano 2015-01-03 20:56 przez armad30

    Jak przeprowadzić remanent? Ryczałt i sklep odzieżowy

    Prowadzę działalność - handel detaliczny odzieżą. Jestem na ryczałcie. Towar kupuje, na targowiskach hurtowych i w internecie. Działalność prowadzę drugi miesiąc i mam już ok. 50 faktur. Remanent początkowy wykonałem w ten sposób, że zliczyłam wszystkie artykuły z faktur, wg asortymentu (bluzka, swe...

  • konto usunięte

    Dodano 2013-03-25 12:42 przez konto usunięte

    Wyposażenie a remanent początkowy

    Planuję rozpoczęcie działalności gospodarczej jako fotograf. Posiadam już część wyposażenia (aparaty, obiektywy, lampy, itp), które kupiłem 2-3 lata temu. Czy mogę to wyposażenie ująć w remanencie początkowym i czy będzie to moim kosztem?
    Jest to wyposażenie niezbędne do prowadzenia tej działalności...

  • konto usunięte

    Dodano 2013-03-18 12:23 przez konto usunięte

    Co ująć w remanencie początkowym?

    Rozpoczęłam działalność gospodarczą 4 marca. Pierwszy towar zamówiłam tego samego dnia. Fakturę z towarem dostałem 5 marca, ale data wystawienia dokumentu to 4 marca. Czy powinnam zatem ująć towar w remanencie początkowym? Czy remanent powinien być zerowy, jeśli nic innego nie miałam na stanie?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania