eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Jaką stawkę ryczałtu należy uwzględnić od przychodu?


2013-02-03 14:58 autor: jag

4 527 odsłon

Jaką stawkę ryczałtu należy uwzględnić od przychodu?

"Usługa sprzedaży" - prowadzę salonik prasowy na podstawie podpisanej umowy partnerskiej z kolporterem sieci handlowej.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-02-06 10:07 autor odpowiedzi: wfirma.pl - księgowość online

    Zgodnie z art. 12 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym: Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych wynosi:

     - 8,5%  prowizji uzyskanej przez kolportera prasy na podstawie umowy o kolportaż prasy 

    3,0% przychodów z działalności usługowej w zakresie handlu.

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Vera

    Dodano 2014-01-06 23:59 przez Vera

    Jakie PKD? Jaka stawka ryczałtu?

    Witam,
    prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Rozliczam się ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Czy mogę podpisać z firmą umowę na świadczenie usług obsługi procesu sprzedaży w zakresie dokumentacji finansowej, sporządzania faktur, not obciążeniowych oraz korekt do tych dokumentów, po...

  • uniformir

    Dodano 2013-10-18 14:35 przez uniformir

    Szycie odzieży roboczej a podatek ryczałtowy

    Witam,
    moja żona szyje odzież roboczą, sprzedaje ją bezpośrednio klientom. Szycie jest z materiału mojej żony, jest również podwykonawcą większej firmy i tu szyje z materiału powierzonego.
    Co w takim wypadku można traktować jako usługę z 8,5% podatku, a co jako produkcję z 5% podatku? Jak powinna by...

  • konto usunięte

    Dodano 2013-01-02 16:55 przez konto usunięte

    Jestem VAT-owcem czy opłaca mi zwolnienie z VAT-u?

    Witam, proszę o pomoc, mam działalność gospodarczą Odszkodowania, lecz teraz chcę poszerzyć o handel kempingami z za granicy, koszty to paliwo telefon. Nie wiem czy zostać przy vacie czy przejść na ryczałt. Czy na ryczałcie zapłacę 3% od całej sprzedaży czy tylko od zysku? Tak samo przy vacie, każdy...

  • konto usunięte

    Dodano 2012-11-23 21:19 przez konto usunięte

    Otwieram sklepik proszę o pomoc

    Witam. Otwieram pierwszą działalność gospodarczą handel używanymi ubrankami dla dzieciaczków. Czy mogę rozliczać się na ryczałcie? Czy mogę być ryczałtowcem bez VAT-u i gdzie to się zgłasza załatwia? Czy mogę kupować zatowarowanie do sklepu typu ubranka bez faktury VAT? Na jakiej stopie się będę roz...

  • Sargiel

    Dodano 2013-10-06 23:04 przez Sargiel

    Wykonanie usługi w Luksemburgu przez własną ryczałtową firmę polską

    Witam,
    mój mąż ma własną firmę remontową jednoosobową na zasadzie 5,5% ryczałtu. Niedawno dostał propozycję wykonania usługi w Luksemburgu. Czy potrzebne są mu jakieś "specjalne" dokumenty (oprócz wpisu do ewidencji), aby podjąć się tej pracy? Czy musi również zakładać firmę w Luksemburgu?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Ryczałt ewidencjonowany: utwór muzyczny jako własny produkt

    Ryczałt ewidencjonowany: utwór muzyczny jako własny produkt

    Przychody ze sprzedaży wytworzonych plików mp3 z muzyką/piosenkami, będą opodatkowane 5,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - uznał Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z dnia 26.04.2021 r. nr ...

  • Działalność artystyczna z ryczałtem ewidencjonowanym 5,5%?

    Działalność artystyczna z ryczałtem ewidencjonowanym 5,5%?

    Jeżeli w istocie prowadzona przez podatnika działalność polegająca na produkcji pamiątek, ma cechy powtarzalne (powielana wg szablonu w setkach) spełnia przesłanki pozwalające uznać ją za działalność wytwórczą i opodatkować 5,5% ...

  • Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Kiedy się opłaca?

    Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Kiedy się opłaca?

    Od 2% do 17% - tyle może wynosić stawka opodatkowania przychodów osiąganych w ramach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Obok uproszczonych zasad tej metody opodatkowania jest to główny powód, dla którego przedsiębiorcy decydują ...

  • Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych dla firmy

    Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych dla firmy

    Ryczałt ewidencjonowany to uproszczona forma opodatkowania podatkiem dochodowym. Mogą z niej skorzystać przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na własne nazwisko tudzież w formie spółki cywilnej lub jawnej. Podatek jest tutaj ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania