eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Szycie odzieży roboczej a podatek ryczałtowy


2013-10-18 14:35 autor: uniformir

11 643 odsłon

Szycie odzieży roboczej a podatek ryczałtowy

Witam,

moja żona szyje odzież roboczą, sprzedaje ją bezpośrednio klientom. Szycie jest z materiału mojej żony, jest również podwykonawcą większej firmy i tu szyje z materiału powierzonego.

Co w takim wypadku można traktować jako usługę z 8,5% podatku, a co jako produkcję z 5% podatku? Jak powinna być opisana faktura aby zastosować różne opodatkowanie? Czy konieczne jest przenoszenie uszytych wyrobów - produkcji na magazyn ?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-01-25 10:45 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Szycie z materiału powierzonego podlega opodatkowaniu stawką ryczałtu 8,5%. Szycie z materiału własnego, a więc sprzedaż własnych produktów - ryczałt 5,5%. Jak rozróżnić - opisywać? W pierwszym przypadku sprzedawana jest usługa szycia, w drugim produkt, czyli sprzedaż odzieży.

  Kasia skomentował/a odpowiedź 2016-12-14 11:55

  Witam, Czy w takim razie stawka ryczałtu 5,5% lub 8,5% dla firmy produkującej odzież jest uzależniona wyłącznie od kwestii materiału - czy jest własny czy powierzony? Czy stawka 5,5% będzie obowiązywać w sytuacji: 1) produkcji odzieży na miarę 2) produkcji odzieży, a następnie dopasowywania jej do indywidualnych potrzeb Klienta Czy można rozdzielić stawki: część sprzedaży na 5,5% i część na 8,5%, czy musi być jedna? Pytam, gdyż znalazłam taką informację: https://interpretacje-podatkowe.org/stawki-ryczaltu/ibpbi-1-415-1188-11-wrz

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania