eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Prywatny wynajem mieszkania można połączyć z wynajmem lokali dostępnych na rynku.


2022-01-26 07:45 autor: DorotaEla

1 008 odsłon

Prywatny wynajem mieszkania można połączyć z wynajmem lokali dostępnych na rynku.

Dzień dobry, proszę o odpowiedź, czy w przypadku wynajmu prywatnego mieszkania i opodatkowaniu ryczałtem 8,5% mogę rozszerzyć działalność o wynajem i pośrednictwo wynajmu lokali na rynku?

Jeżeli tak, to czy mogę pozostać na ryczałcie, a jeżeli nie to czy musi być otwarta nowa działalność i jaką najprostszą formę opodatkowania wybrać?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2022-01-30 07:06 autor odpowiedzi: Krzysztof S.

  Fiskus pozwala łączyć najem prywatny z tym w ramach działalności gospodarczzej. Można w takim przypadku pozostać na ryczałcie ewidencjonowanym

  DorotaEla skomentował/a odpowiedź 2022-01-31 15:15

  Dziękuję za odpowiedż, czy w przypadku otwarcia biura nieruchomości i mając stałe koszty uzyskania przychodów lepiej było by wybrać formę opodatkowania na zasadach ogólnych i również skorzystać z różnych ulg między innymi kwoty wolnej od podatku.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • gurzung

  Dodano 2013-04-30 19:10 przez gurzung

  Podatek od wynajmu lokalu handlowego

  Która forma podatku może być korzystniejsza: ogólna czy ryczałtowa w przypadku osoby fizycznej?
  Mam wspólnotę majątkową lecz ja rozliczam się na kartę podatkową a żona na ogólnych zasadach PIT-37.

 • Cu86

  Dodano 2022-01-25 13:32 przez Cu86

  Rozliczenie roczne PIT - umowa o dzieło i wynajem mieszkania (ryczałt ewidencjonowany)

  Dzień dobry! Proszę o podpowiedź, jaki PIT powinienem złożyć za rok 2021 w sytuacji, gdy wynajmuję mieszkanie i rozliczam podatek za pomocą ryczałtu ewidencjonowanego oraz pracowałem na Umowę o Dzieło (otrzymałem PIT-11 od zleceniodawcy).

 • Asia1980A

  Dodano 2020-09-23 15:33 przez Asia1980A

  Zakup trzeciego mieszkania z przeznaczeniem na sprzedaż

  Obecnie mam dwa własnościowe mieszkania. W jednym mieszkam i prowadzę działalność, a drugie wynajmuję jako osoba fizyczna płacąc 8% zryczałtowany podatek.
  Zastanawiam się czy mogę kupić trzecie mieszkanie na rynku pierwotnym, częściowo finansując je kredytem mieszkaniowym, w celu jego sprzedaży jak ...

 • Paolcia11223344

  Dodano 2022-01-11 17:39 przez Paolcia11223344

  PIT-2 w pracy a najem

  Witam, pytanie odnośnie PIT-2. Jestem zatrudniona w oparciu o umowę o pracę, dodatkowo pobieram dochód z najmu. Zdecydowałam się rozliczać ryczałtem od przychodów. Co miesiąc wykonuję przelew (PPE) 8,5% od przychodu. Przy zatrudnieniu składałam PIT-2. Teraz doszedł mi ten dochód.
  Pytanie brzmi czy p...

 • Mac

  Dodano 2021-12-27 18:40 przez Mac

  podatek czy zaliczka od najmu mieszkania osoba prywatna

  Witam serdecznie. Mam prośbę o uzupełnienie tematu, bo nie wszystko jest dla mnie jasne w przypadku najmu mieszkania jako osoba prywatna. Zamiar rezygnacji całkowitej z najmu mieszkania, gdy będę miesięcznie otrzymywał stawki w zł pozwalające na pokrycie wszystkich moich opłat, wyżywienie siebie i o...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania