eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › umorzenie subwencji PFR


2022-01-19 09:10 autor: jsycha

438 odsłon

umorzenie subwencji PFR

Witam,
czy umorzona część subwencji PFR, która została przeksięgowana w pozostałe przychody, powinna zostać skorygowana i zaksięgowana ponownie, ale ze znakiem minus?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • jsycha

    Dodano 2022-04-20 07:59 przez jsycha

    umorzenie subwencji PFR

    Witam,jak powinna być zaksięgowana umorzona część subwencji PFR?

  • maldlu

    Dodano 2021-01-05 01:23 przez maldlu

    Dodatkowe świadczenie postojowe a podatek

    Witam, otrzymałam 18.11.2020 dodatkowe świadczenie postojowe, które jeszcze wtedy było objęte podatkiem i wpisałam je do kpir jako mój przychód. Ale 30.11.2020 opublikowano ustawę, w której art. 52m uwalnia podatnika od tego podatku od dnia 15.10.2020. Ten punkt ustawy wchodzi w życie od 1.12.2020. ...

  • DorotaEla

    Dodano 2021-04-15 08:13 przez DorotaEla

    Tarcza antykryzysowa

    Dzień dobry,
    Prowadzę działalność gospodarczą jednoosobowa w branży budowlanej. Odnotowałem w miesiącu lutym 2021 r. do lutego 2020 r. dziesięciokrotny spadek przychodów, a w marcu 2021 r. do marca 2020 r. dwudziestokrotny spadek przychodów. Czy w tej sytuacji mogę skorzystać pomocy (tarczy antykryz...

  • Natalia3210

    Dodano 2020-07-25 10:10 przez Natalia3210

    Czy można ubiegać się o dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników z FGŚP?

    Witam! W związku z wprowadzeniem Tarczy Antykryzysowej 4.0 pojawiła się możliwość otrzymania dofinansowania do wynagrodzeń pracowników z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Socjalnych,  również tych, którzy nie byli objęci przestojem (art. 15gg- WUP).
    Ciekawi mnie kwestia, czy przedsiębiorca, który ot...

  • fishfinance

    Dodano 2021-02-09 19:17 przez fishfinance

    Vat przy pomocy przy uzyskaniu dofinansowania z tarczy

    Witam serdecznie, moje pytanie brzmi, czy gdy jako pośrednik finansowy pomogę klientowi w uzyskaniu dofinansowania z tarcz covidowych to w przypadku prowizji od udzielenia dofinansowania wystawiam mu zwolnienie z vat z tytułu pośrednictwa finansowego czy inny rodzaj usługi z VAT?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Subwencja PFR w rozliczeniach podatkowych (PIT/CIT/VAT)

    Subwencja PFR w rozliczeniach podatkowych (PIT/CIT/VAT)

    Podmioty gospodarcze ponoszące negatywne skutki pandemii, mogą otrzymać m.in. wsparcie w ramach tzw. tarczy finansowej z Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). Czy wpływa ona na płacone przez firmy podatki?

  • Tarcza finansowa PFR: firmy boją się wydawać subwencje

    Tarcza finansowa PFR: firmy boją się wydawać subwencje

    Od 29 kwietnia 2020 r. polscy przedsiębiorcy, których bezpośrednio dotknęły skutki wybuchu pandemii, mogą wnioskować na dość przystępnych zasadach o subwencje PFR. Praktyka dość szybko jednak pokazała, że wokół interpretacji reguł ...

  • Tarcza antykryzysowa: umorzenie subwencji PFR z podatkiem dochodowym

    Tarcza antykryzysowa: umorzenie subwencji PFR z podatkiem dochodowym

    Ustawa o PIT wiąże powstanie obowiązku podatkowego, tj. powstanie przychodu do opodatkowania, ze zdarzeniem jakim jest umorzenie danego zobowiązania/umorzenie pożyczki. Umorzenie części pożyczki otrzymanej tarczy antykryzysowej stanowi ...

  • Subwencja finansowa PFR nie jest opodatkowana VAT

    Subwencja finansowa PFR nie jest opodatkowana VAT

    Subwencja finansowa służąca sfinansowaniu bieżącej działalności gospodarczej nie ma bezpośredniego wpływu na cenę świadczonych usług czy sprzedawanych stronę towarów. Nie stanowi ona podstawy opodatkowania podatkiem VAT - uznał ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania