eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Faktury na ryczałcie


2021-11-28 18:58 autor: Maximus

2 336 odsłon

Faktury na ryczałcie

Witam, prowadzę sklep odzieżowy, jestem na ryczałcie bez VAT. Czy mogę kupować od hurtowni towar bez brania faktury? Jeśli tak, to podczas transportu w czasie kontroli czym się okazać, że towar jest mój? Czy jeśli hurtownik jest płatnikiem VAT to może mi wystawić fakturę 0 VAT?

Pytanie zaktualizowano 2021-12-02 13:49

Odziez jest nowa

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2021-12-02 12:46 autor odpowiedzi: Krzysztof S.

  sprzedaż na rzecz firm winna być dokumentowana fakturą. Czy hutrownik - czynny VATowiec - może w kraju wystawić fakturę bez VAT? - raczej nie. A to odzież nowa czy używana?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • amelijka

  Dodano 2014-08-11 20:35 przez amelijka

  Sklep na ryczałcie. Czy muszę brać faktury VAT na zakupiony towar?

  Witam, mam pytanie. Otwieram sklep z odzieżą, jestem na ryczałcie. Czy kupując towar muszę brać faktury VAT na zakupiony towar czy może być paragon zakupu?

 • Monique1986

  Dodano 2022-03-03 12:11 przez Monique1986

  VAT a KUP

  Witam. Jeżeli wszystkie usługi, które są wykonywane, są zwolnione z VAT, to czy w koszty można wrzucić faktury z VAT-em? A VAT od importu usług płacić tak jak jest naliczany, czyli bez pomniejszania o VAT z FZ (dotyczy wewnątrzunijnego nabycia towarów).

 • ewelinka8300

  Dodano 2021-09-11 21:15 przez ewelinka8300

  Firma na ryczałcie 3% bez faktur zakupu

  Witam, chciałabym założyć firmę na ryczałcie 3% i sprzedawać artykuły np. przez internet. Wiem że na ryczałcie będę rozliczana z przychodów jakie uzyskałam. Czy potrzebuję w takim razie jakieś dowody zakupu a jeżeli tak to jakie? Na towar nie będę miała wystawionych faktur. Z góry dziękuję.

 • maleńkaaa

  Dodano 2015-02-25 19:05 przez maleńkaaa

  Ryczałt a dokumentacja

  Witam,proszę podpowiedzieć mi czy przy prowadzeniu handlu odzieżą nową i używaną  na ryczałcie dowodem zakupu towaru będzie tylko faktura VAT, czy mogą być też inne rachunki? Czy ja będąc na ryczałcie 3% mogę swoim klientom wystawić rachunek uproszczony?

 • Benia

  Dodano 2014-07-21 14:04 przez Benia

  Wycena remanentu początkowego

  Witam,
  zamierzam otworzyć działalność gospodarczą - jednoosobową, sprzedaż nowej odzieży dziecięcej - sklep internetowy. Zamierzam wybrać ryczałt 3%, zwolnienie podmiotowe z VAT do wysokości limitu oraz zwolnienie z kasy fiskalnej do wysokości obowiązującego limitu.
  Przed rozpoczęciem działalności d...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania