eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Zakup towaru przed otwarciem firmy, a remanent na koniec roku i podatek


2018-01-19 19:44 autor: adrain87

1 165 odsłon

Zakup towaru przed otwarciem firmy, a remanent na koniec roku i podatek

Witam,

stoję przed otwarciem sklepu internetowego i nie wiem czy lepiej zakupić towar miesiąc przed otwarciem firmy i potem go wciągnąć na stan i wpisać w koszty. Była by to dla mnie bardziej korzystne ze względu, że będę miał miesiąc, aby przygotować ten towar do sprzedaży (zdjęcia, opisy) i nie będę ponosił kosztów ZUS-u, księgowości itd.

Do tego jak zacznę prowadzić firmę, to muszę zrobić remanent wraz z tym towarem, w przypadku gdybym zrobił to po otworzeniu remanent byłby zerowy, bo wszystko bym kupił później.

Proszę mnie poprawić jeśli się mylę, jeśli ten remanent nie jest zerowy, to będę miał z górki, gdy będę płacił podatek w przyszłym roku. Która opcja jest dla mnie korzystniejsza? To działalność na zasadach ogólnych, podatnik VAT.

Pytanie zaktualizowano 2018-01-19 19:50


coś źle sformatowało tekst, proszę o usunięcie poprzedniego

Witam,

stoję przed otwarciem sklepu internetowego i nie wiem czy lepiej zakupić towar miesiąc przed otwarciem firmy i potem go wciągnąć na stan i wpisać w koszty. Była by to dla mnie bardziej korzystne ze względu, że będę miał miesiąc,aby przygotować ten towar do sprzedaży(zdjęcia, opisy) i nie będę ponosił kosztów zusu, księgowości itd. Do tego jak zacznę prowadzić firmę to muszę zrobić remanent wraz z tym towarem, w przypadku gdybym zrobił to po otworzeniu remanent byłby zerowy, bo wszystko bym kupił później.

Proszę mnie poprawić jeśli się mylę,jeśli ten remanent nie jest zerowy to będę miał z górki, gdy będę płacił podatek w przyszłym roku. Która opcje jest dla mnie korzystniejsza? DG na zasadach ogólnych, podatnik VAT.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2018-01-23 14:17 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Wszystko jedno. Można kupić przed otwarciem firmy i wprowadzić na spis początkowy. Spis końcowy wypchnie z kosztów to, co się jeszcze nie sprzedało.

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • MotherOfGod

  Dodano 2018-04-10 22:37 przez MotherOfGod

  Pierwsza działalność gospodarcza: serwis telefonów i sklep internetowy

  Witam, założyłem działalność gospodarczą (ryczałt) - sklep internetowy odzież/serwis telefonów komórkowych. - Czy jeśli zakupię telefon komórkowy od osoby prywatnej, to mogę odsprzedać go dalej jako firma? - Czy muszę prowadzić jakąkolwiek ewidencje przychodów? Jeśli tak, to w jaki sposób je notować...

 • misiek123

  Dodano 2017-03-27 14:08 przez misiek123

  Praca z Polski dla firmy w Wielkiej Brytanii. Gdzie zarejestrować działalność?

  Witam, aktualnie pracuje w UK na pełnym etacie jednak w ciągu najbliższych miesięcy przeprowadzam się z UK do Polski i będę wykonywał swoją pracę przez internet, odwiedzając UK co 2/3 tygodnie (na dzień lub dwa). Nie będę już dłużej zatrudniony na kontrakcie i będę musiał założyć działalność gospoda...

 • PaulaK

  Dodano 2016-03-21 10:44 przez PaulaK

  Zgoda właściciela na działalność gospodarczą

  Wynajmuję mieszkanie wraz z partnerem, umowa najmu jest na niego. Chciałabym założyć działalność gospodarczą (sklep internetowy) w tym mieszkaniu lecz nie wiem czy wystarczy tylko zgoda właściciela na działalność gospodarczą, czy potrzebuję także umowy najmu?

 • konto usunięte

  Dodano 2014-08-13 13:36 przez konto usunięte

  Założenie działalności gospodarczej na urlopie macierzyńskim

  Obecnie jestem na urlopie macierzyńskim. Jeszcze w tym roku chciałabym rozpocząć działalność, a po wykorzystaniu całego urlopu złożyć wypowiedzenie w dotychczasowej firmie.
  Czy jest taka możliwość i jakie koszty się z tym łączą? Czy muszę skracać urlop macierzyński i dopiero zakładać działalność?

 • konto usunięte

  Dodano 2014-01-23 09:31 przez konto usunięte

  Działalność gospodarcza na rękodzieło i zatrudnienie na etacie

  Dzień dobry!
  Jestem zatrudniona na etacie - umowa o pracę. Chcę otworzyć sklep internetowy i sprzedawać w nim wykonane ręcznie: kartki, zaproszenia, albumy, pamiątki, różne przedmioty ozdobione metodą decoupage. Co muszę zrobić aby założyć działalność gospodarczą? Jakie jednorazowe opłaty i gdzie bę...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania