eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaZakładanie działalności › Praca z Polski dla firmy w Wielkiej Brytanii. Gdzie zarejestrować działalność?


2017-03-27 14:08 autor: misiek123

1 471 odsłon

Praca z Polski dla firmy w Wielkiej Brytanii. Gdzie zarejestrować działalność?

Witam,

aktualnie pracuje w UK na pełnym etacie jednak w ciągu najbliższych miesięcy przeprowadzam się z UK do Polski i będę wykonywał swoją pracę przez internet, odwiedzając UK co 2/3 tygodnie (na dzień lub dwa). Nie będę już dłużej zatrudniony na kontrakcie i będę musiał założyć działalność gospodarczą.

Moje pytanie brzmi: gdzie lepiej jest założyć działalność gospodarczą i czy można zrobić to w Polsce? W Anglii czy w Polsce?

Postarałem się o małe zestawienie plusów i minusów, jednak byłbym wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i opinie zanim podejmę decyzje.

Polska:
- Chyba "bardziej legalnie"?
- Możliwość rozliczania się z podróż na lotnisko, biletów lotniczych, hoteli.
- Możliwość kupienia komputera, samochodu pod biznes i rozliczenia się z niego. Z drugiej strony samochód ten nie będzie używany zbyt często.

Rozliczanie się z internetu, telefonów itp. itd.

- Nie znam przepisów podatkowych w Polsce, nigdy nie pracowałem w Polsce. Słyszałem w większości negatywne opinie na temat ZUS-u i US.
- Wysokie składki ZUS jak i podatki (proszę poprawić, jeśli się mylę).

Anglia:

Byłem już w Anglii na samozatrudnieniu, jak i jestem na pełnym etacie i wiem jak łatwo się rozliczać... ale nie wiem czy będę mógł rozliczyć się z kosztów biznesu
strefa wolna od podatku.

- Możliwość założenia Partnership przez co podatki byłyby jeszcze mniejsze.
- Łatwość zakładania biznesu
- Czy będę mógł rozliczać się z biletów z Polski do UK, skoro mój biznes powinien mieć adres w UK? Podobnie z rozliczaniem się ze wszystkim innych rzeczy kupionych w Polsce?
- Czy to jest całkowicie legalne?

Działalność chciałbym otworzyć od czerwca, jednak już teraz muszę zacząć kupować bilety lotnicze, jak i inne rzeczy/koszty. Czy można później wliczyć takie wydatki w koszty, jeśli były poniesione przed rozpoczęciem działalności?

Pozdrawiam
Michał

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • naitsyrk1978

  Dodano 2018-10-15 12:17 przez naitsyrk1978

  Jak i gdzie płacić podatki?

  Witam,od następnego roku zamierzam otworzyć własną działalność gospodrczą (gastronomia mobilna - food truck), rejestracja w Polsce, usługi Chorwacja. No i tu mam problem, jak to ugryźć. Nadmieniam, iż usługa będzie realizowana maksymalnie pół roku od maja do września.Pozdrawiam,Krystian

 • Adrianna6

  Dodano 2017-08-31 01:02 przez Adrianna6

  Działalność w Anglii a ciąża i zasiłek macierzyński w Polsce

  Witam,od 10 lat mieszkam i pracuję w Anglii, tutaj rónież posiadam działalność z mężem. Planuję powrót na stałę do Polski w okresie wczesnego stadium ciąży (kilka tygodni). Mąż zostałby w Anglii nieco dlużej i wraz ze mną (zdalnie) prowadziłby działalność na terenie Anglii.Czy mając firmę w Anglii p...

 • krysty

  Dodano 2017-02-20 11:45 przez krysty

  Firma w Polsce, praca we Włoszech

  Dzień dobry,
  mam pytanie, chciałabym otworzyć firmę w Polsce, która będzie miała tylko siedzibę w Polsce, a będzie operować na terenie włoskim. Warsztat samochodowy, naprawa i sprzedaż. Jak to jest z podatkami i czy to w ogóle możliwe?
  Dziękuję

 • magda_szczecin

  Dodano 2017-09-21 10:46 przez magda_szczecin

  Czy koszty mogą powstać przed formalnym rozpoczęciem działalności?

  Witam! Zarejestrowałam nową firmę (usługi pielęgniarskie) w połowie września, żeby rozpocząć działalność od 2 października. Ale już teraz ponoszę koszty związane z otwarciem firmy - obowiązkowe ubezpieczenia, rejestracja praktyk zawodowych etc. Muszę też kupić niezbędne wyposażenie (neseser z przybo...

 • Kubana

  Dodano 2015-10-24 14:36 przez Kubana

  Zmiana profilu działalności gospodarczej, samozatrudnienia

  Prowadzę działalność gospodarczą na zasadzie samozatrudnienia. 31.12.2015 r. kończy się moja umowa z firmą, której świadczę usługi. Od 1.01.2016 r. chcę zmienić profil działalności na sprzedaż rękodzieła - robótki szydełkowe, na drutach, haft. Jakich formalności muszę dopełnić, jaki podatek będę mus...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakładanie działalności

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania