eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Czy muszę mieć kasę fiskalną i prowadzić magazyn?


2016-12-23 19:03 autor: Daniel_S

2 320 odsłon

Czy muszę mieć kasę fiskalną i prowadzić magazyn?

Witam,

prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą na ryczałcie (jestem zwolniony z VAT). Głównie prowadzę usługi remontowe u klienta prywatnego. Do usług chciałbym prowadzić również drobną sprzedaż materiałów budowlanych (raczej do 20 tys. zł rocznie).

W trakcie trwania remontu u klienta chciałbym mu wystawiać na bieżąco faktury za materiały budowlane, a potem fakturę końcową za usługę. Czy muszę kupić kasę fiskalną oraz czy muszę prowadzić magazyn, jeśli przychody w ciągu roku z sprzedaży nie przekroczą 20 tys. zł? Jeśli nie, to czy muszę składać jakieś dokumenty związane z zwolnieniem z posiadania kasy fiskalnej?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • konto usunięte

    Dodano 2012-12-01 23:14 przez konto usunięte

    Ryczałt bez VAT, a kasa fiskalna

    Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą (handel) od 2003 r. Cały czas rozliczam się ryczałtowo, nie jestem podatnikiem VAT
    W jakim przypadku obowiązywałby mnie zakup kasy fiskalnej.
    Dziękuję za odpowiedź.

  • konto usunięte

    Dodano 2016-04-21 20:56 przez konto usunięte

    Poszerzenie działalności gospodarczej

    Witam,chciałbym się dowiedzieć, czy mogę i jak najlepiej dobrać odpowiednią działalność gospodarczą do obecnej. W obecnej chwili prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą (zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie). Pracuję w firmie, która zatrudnia tylko na działalność gospodarczą. Co...

  • Cnarki

    Dodano 2016-07-15 18:59 przez Cnarki

    Podstawa prawna faktury nievatowca

    Posiadam działalność gospodarczą opodatkowaną stawką ryczałtu w wysokości 5,5% - roboty budowlane, działalność jest nowa - ma niecały miesiąc. Przy wystawieniu faktury powinnam wpisać informację na jakiej poodstawie korzystam ze zwolnienia z VAT. Który przepis mam wpisać: art. 43 ust. 1 czy art. 113...

  • Dawidmoskal

    Dodano 2016-06-27 12:23 przez Dawidmoskal

    Wystawianie faktury podwykonawcy firmy niemieckiej. Czy muszę coś złożyć w Niemczech?

    Witam,posiadam jednoosobową firmę założoną w Polsce, jestem na ryczałcie 8% i płacę podatek i ZUS w Polsce. Wystawiam fakturę Polakowi, który także ma firmę założoną w Polsce tylko, że jest on podwykonawcą firmy niemieckiej.Wykonujemy pracę na terenie Niemiec, fakturę wystawiam Polakowi w euro. I ma...

  • konto usunięte

    Dodano 2016-02-07 21:18 przez konto usunięte

    Karta podatkowa a ewidencja sprzedaży i kasa fiskalna

    Dzień dobry,chciałam dopytać o kwestię opodatkowania kartą podatkową (fotograf ślubny). Początek działalności, podatnik zwolniony z kasy fiskalnej, usługi będzie świadczył jedynie dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, również nie będzie VAT-owcem. 1. Czy dobrze rozumuję, że ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Kasa fiskalna gdy podatnik czynny lub zwolniony z VAT

    Kasa fiskalna gdy podatnik czynny lub zwolniony z VAT

    Zwolnienie z podatku od towarów i usług nie eliminuje obowiązku rejestrowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. Przedsiębiorca musi ją wprowadzić do firmy, gdy wysokość jego obrotów z osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności ...

  • Dokumentowanie najmu - kiedy kasa fiskalna nie jest konieczna?

    Dokumentowanie najmu - kiedy kasa fiskalna nie jest konieczna?

    Generalny obowiązek prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kasy rejestrującej w działalności podatnika wynika z art. 111 ust. 1 ustawy o VAT. Powstaje z chwilą rozpoczęcia sprzedaży na rzecz osób fizycznych ...

  • Sprzedaż wysyłkowa z terytorium kraju bez kasy fiskalnej?

    Sprzedaż wysyłkowa z terytorium kraju bez kasy fiskalnej?

    Przedsiębiorca dokonujący sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju musi ją dokumentować każdorazowo fakturą. Nie musi jej zatem ujmować na kasie fiskalnej. Na urządzeniu tym nie ujmuje się też sprzedaży wysyłkowej, która nie podlega w ...

  • JPK na żądanie organu podatkowego. Co warto wiedzieć?

    JPK na żądanie organu podatkowego. Co warto wiedzieć?

    Już po 20 sierpnia urzędy skarbowe mogą wzywać średnich, małych oraz mikroprzedsiębiorców do przedstawienia na żądanie odpowiednich struktur JPK (Jednolitego Pliku Kontrolnego). W ten sposób na wezwanie organu skarbowego przedsiębiorcy ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania