eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Opłata za wpis do CEFiDG


2015-08-12 16:19 autor: Myliberty

7 523 odsłon

Opłata za wpis do CEFiDG

Właśnie założyłam własną działalność gospodarczą (wpis w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej CEiDG). Wszędzie są informacje, że taki wpis jest całkowicie darmowy, a nawet że opłaty za to są niezgodne z prawem.

Natomiast dziś dostałam pismo od Centralnej Ewidencji Firm i Działalności Gospodarczych (CEFiDG) z informacją o obowiązkowej zapłacie 148 zł aby moja firma została dopisana do CEFiDG. Opłata jest obowiązkowa, a termin jej spłaty mam za 5 dni.

W internecie piszą żeby nie płacić, ale znów boję się że mi naliczą jakieś gigantyczne odsetki poradźcie co robić proszę?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-08-12 16:21 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  nie płacić. Wpis następuje do CEiDG a nie CEFiDG. To prywatna firma, która znalazły sposób na zarabianie pieniędzy.

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • maleńkaaa

  Dodano 2015-04-18 16:42 przez maleńkaaa

  Czy mogę zakupić towar przed rozpoczęciem działalności ?

  Rozpoczęłam działalność faktycznie od 17.03.2015 r., od 10.12.2014 był wpis do CEIDG i działalność została zawieszona. W lutym (25,27,28), zakupiłam odzież używaną na rozpoczęcie działalności i faktury mam z datą 25,27,28 lutego, natomiast działalność odwiesiłam z dniem 17.03.2015 r.Czy mogę legalni...

 • dr_ozd

  Dodano 2013-07-09 19:35 przez dr_ozd

  Sklep z odzieżą używaną prywatnie sprowadzaną z zagranicy

  Planuję otworzyć sklep, w którym zamierzam sprzedawać odzież wcześniej kupioną od prywatnych osób. Co muszę zrobić, aby był to biznes w pełni legalny? Jak rozliczać się z US?

 • KaMaart

  Dodano 2013-06-21 15:25 przez KaMaart

  Sklep internetowy z rękodziełem: VAT, koszty wysyłki, koszty uboczne w PKPiR i założenie PKPiR

  Dzień dobry,
  1. Czy w sklepie internetowym - rękodzieło, obrazy, malarstwo itp. ceny muszą zawierać VAT 23% ? i jak to wówczas zapisywać i gdzie?
  W pewnym sklepie przeczytałam, że ceny zawierają podatek VAT, sklep nie wystawia faktur VAT ze względu na zwolnienie... nie wiem jak to się łączy? :)
  2. J...

 • monika8901

  Dodano 2014-05-22 21:25 przez monika8901

  Co z tym CEIDG-1?

  Witam!
  Mam pytanie, co do wypełnienia CEIDG. Czy jak nie wypełnię teraz danych np.: adresu e-mail, strony sklepu, nr konta bankowego, nr telefonu firmowego - bo jeszcze nie mam tego, gdyż potrzebuję REGON, to większości tych rzeczy będę mogła złożyć te dane w jednym wniosku o zmianie wpisu CEIDG? 
  J...

 • Kate

  Dodano 2013-10-27 21:42 przez Kate

  CEIDG a miejsce przechowywania dokumentów

  Witam,
  we wniosku CEIDG należy podać miejsce przechowywania dokumentów: czy musi on być taki sam, jak adres siedziby przedsiębiorcy? Dodam, że nie chodzi mi tu o adres biura rachunkowego ani też adres zamieszkania osób, prowadzących działalność gospodarczą, tylko zupełnie inny adres.

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • e-Doręczenia już od 1 lutego

  e-Doręczenia już od 1 lutego

  Przedsiębiorcy zakładający działalność gospodarczą w CEIDG od 1 lutego 2023 r. będą musieli podać adres mailowy do e-Doręczeń korespondencji z urzędami.

 • Jednoosobowa firma zakładana tylko online? Jest projekt

  Jednoosobowa firma zakładana tylko online? Jest projekt

  W Rządowym Centrum Legislacji pojawił się projekt, według którego jednoosobowe działalności gospodarcze będzie można założyć w CEIDG tylko drogą elektroniczną. Wejście w życie tej zmiany planowane jest na 1 października 2024 roku.

 • CEIDG - jakie zmiany?

  CEIDG - jakie zmiany?

  Wykreślanie i dokonywanie sprostowań w rejestrze CEIDG bez wszczynania postępowania administracyjnego czy negatywne konsekwencje dla przedsiębiorców, którzy nie aktualizują wpisów – to tylko niektóre ze zmian, jakie wprowadziła ...

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej znowelizowana

  Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej znowelizowana

  W dniu 19 maja 2016 r. weszła w życie ustawa z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015 r., poz. 1893), na podstawie której znowelizowano m.in. ustawę z dnia ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania