eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Jak uzupełnić książkę przychodów i rozchodów, jeśli jest dużo wpisów?


2014-10-08 11:50 autor: malwinagolinska

2 842 odsłon

Jak uzupełnić książkę przychodów i rozchodów, jeśli jest dużo wpisów?

Witam,

w tym miesiącu założyłam działalność gospodarczą i przygotowuję uczniów między innymi do matury z matematyki. Wybrałam do rozliczania książkę przychodów i rozchodów i teraz mam troszkę problem z jej wypełnianiem, ponieważ mam sporo zajęć (około 120 miesięcznie) i nie wiem czy mam wpisywać każdą z tych godzin, czy wystawiać faktury za cały miesiąc danemu uczniowi? Przy wpisywaniu wszystkich pozycji miałabym jedną książkę na jeden miesiąc.

Chciałabym się też dowiedzieć, czy mogę np. odliczyć sobie paliwo, jeśli dojeżdżam do niektórych uczniów? Samochód jest na męża. 

 Proszę o pomoc.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-10-09 06:35 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  A umowy są z ucznami z rozliczeniem miesięcznym czy dniowym? Być może okresem rozliczeniowym jest miesiąc i wtedy przychód powstaje ostatniego dnia miesiąca. A jak idą płtności? - co zajęcia czy także np. za miesiąc?

  Co do kosztów samochodu - trzeba będzie prowadzić tzw. kilometrówkę.

  malwinagolinska skomentował/a odpowiedź 2014-10-09 07:10

  No właśnie niektóre rozliczane są co lekcję inne co miesiąc... Zastanawiam się czy po prostu nie rozliczać sie na koniec miesiąca... Tylko co wtedy wystawić?? Muszę do książki wpisywać Imię i nazwisko ucznia oraz adres?? Nie słyszałam jeszcze o tej kilometrówce ale chętnie się coś dowiem.

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Rolnik Vatowiec

  Dodano 2017-08-20 14:21 przez Rolnik Vatowiec

  Wystawianie faktur na usługi rolnicze

  Witam,prowadzę gospodarstwo rolne i jestem płatnikiem podatku VAT z gospodarstwa. W tym roku zarejestrowałem działalność gospodarczą na moje imię i nazwisko, na usługi rolnicze kombajnem i wybrałem opodatkowanie kartą podatkową.Czy jako VAT-owiec mogę odliczyć VAT za paliwo i części? Czy muszę wysta...

 • pioruny3

  Dodano 2014-10-02 11:24 przez pioruny3

  Czy nauczyciel musi wystawiać rachunek lub fakturę i co wpisuje w PKPiR?

  Witam serdecznie,
  mam zarejestrowaną działalność gospodarczą PKD 85.52Z - pozaszkolne formy edukacji artystycznej. Prowadzę prywatne lekcje gry na fortepianie - nie organizuję żadnych koncertów odpłatnie czy innych świadczeń związanych z muzyką - tylko uczę.
  Czy jestem zobowiązany do wystawiania rac...

 • Violet

  Dodano 2016-08-18 11:12 przez Violet

  Jak zaksięgować faktury za leasing operacyjny samochodu osobowego w 2016 roku?

  Mam działaność gospodarczą, prowadzę PKPiR i jestem VAT-owcem.Kupiłam samochód osobowy na firmę. Forma zakupu: leasing operacyjny.Samochód wykorzystywany zarówno w firmie jak i prywatnie.Mam pytanie:- jak obecnie wliczam w koszty faktury za czynsz (kwotę netto z faktury?)- jak wliczam w koszty faktu...

 • pbanan

  Dodano 2016-05-15 18:38 przez pbanan

  Dropshipping a księga przychodów i rozchodów

  Witam serdecznie,zamierzam wkrótce podjąć współpracę na zasadach dropshipping z pewną hurtownią. W związku z tym nurtuje mnie jedna rzecz.Ja jako sklep internetowy będę sprzedawał w swoim imieniu, wystawiał rachunki i faktury swoim klientom na towar, który oni u mnie w sklepie internetowym zakupili....

 • halcia4

  Dodano 2014-03-05 09:39 przez halcia4

  Ewidencja przebiegu pojazdu a VAT

  Witam,
  prowadzę działalność gospodarczą PKPiR i VAT. Chciałabym wykorzystać prywatny samochód osobowy do działalności częściowo prywatnie. Wiem, że mogę prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu i kilometrówkę.
  Moje pytania: 
  1. Czy ubezpieczenie samochodu - pakiet OC AC NW - 2100 zł mogę w całości zaks...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania