eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFinanse osobisteKonta bankowe › Mandat a blokada konta


2016-11-21 14:56 autor: Tomson

7 491 odsłon

Mandat a blokada konta

Witam,

otrzymałem pismo "zawiadomienie o zajęciu wierzytelności z rachunku bankowego i wkładu oszczędnościowego". Sprawa wygląda tak , dostałem jakiś rok temu mandat o wysokości 100 zł (na chwilę obecną do oddania 106,40 zł). Całkowicie o nim zapomniałem do dnia dzisiejszego. Konto na chwilę obecną mam jeszcze odblokowane, na koncie oczywiście znajdują się dużo większe środki.

Teraz mam pytanie: zrobić samemu przelew? Czekać aż urząd skarbowy ściągnie to z mojego rachunku, czy może udać się do urzędu i zapłacić na miejscu? Po rozmowie telefonicznej z panem z urzędu skarbowego okazało się, że mam udać się do banku i tam to wyjaśnić.

Stwierdził, że jeżeli przeleję osobiście pieniądze, kwota może się zdublować, gdyż bank również przeleje te kwotę. Natomiast po spłacie zadłużenia na miejscu, może również dojść do zdublowania sumy, gdyż bank wykona przelew. Co zrobić z tą sytuacją? Bo czuję, że Pan, z którym rozmawiałem był niekompetentny.

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-11-22 20:00 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Proponuję iśc do US załatwić sprawę a potem udać sie do banku i tam załatwić sprawę. Będzie szybciej. Bank sam nie przeleje kwoty ( bo może ma Pan debet) i  może sie okazac, że są jakieś problemy. Może Pan zapłacić w kasie US i z kwitem od komornika z US iść do banku o odblokowanie konta. W zależności od miejsca usytuowania sie banku i US ( np. miasta powiatowe) można to załatwić od ręki. W dyuzych miastach pewnie będzie to problem i trzeba przejść całą procedurę. No cóż, prowincja ma swoje zalety. Każdy się zna, chociażby z widzenia:):):)

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • galsoon

  Dodano 2014-05-27 12:55 przez galsoon

  Zablokowane konto przez komornika

  Witam,
  jestem studentem, nie posiadam żadnych dochodów, jestem na utrzymaniu rodziców. Posiadam jednak konto bankowe, które z powodu nie zapłacenia mandatu komornik zablokował. Po otrzymaniu zawiadomienia o zajęciu konta, niezwłocznie przelałem należności na podane przez Urząd Skarbowy konto.
  Chciał...

 • Blackada

  Dodano 2016-08-10 13:00 przez Blackada

  Zajęcie konta przez komornika

  Witam,moje konto bankowe zostało zajęte przez komornika. Niestety przez własną głupotę i nieznajomość przepisów wykorzystałam już limit kwoty wolnej od zajęcia i od teraz wszystkie moje wpływy będą blokowane. Zostałam tak naprawdę bez środków do życia. Udałam się z tym problemem do komornika i tam j...

 • pszczułka

  Dodano 2021-01-03 12:23 przez pszczułka

  Zajęcie komornicze. Czy komornik ma prawo zająć emeryturę współmałżonka?

  Zwracam się do państwa z zapytaniem: niebawem przechodzę na emeryturę i posiadam wspólne konto bankowe z mężem. Mąż posiada zajęcie komornicze. Czy komornik może zająć część mojej emerytury, bo jak do tej pory nie osiągałam żadnych dochodów i praktycznie nie korzystałam z tego konta.

 • marta03.03

  Dodano 2016-10-01 20:25 przez marta03.03

  Zajęcie komornicze, kwota wolna

  Witam! Mam pewien problem, w sumie nie ja tylko moja rodzicielka. Nie otrzymała wynagrodzenia z tytułu pracy na cały etat. Zarabia najniższą krajową, kiedyś już miała zajęcie komornicze, ale po 2-3 tygodniach odzyskała połowę pieniędzy. Tym razem jest inaczej, kwoty nadal nie ma na koncie. Od wrześn...

 • Zielony w temacie

  Dodano 2016-04-16 00:29 przez Zielony w temacie

  Prośba o pomoc w wyliczeniu należnego podatku

  Witam, postaram się w miarę zwięźle przedstawić problem...11 czy 12 stycznia założyłem jednoosobową działalność - niestety takie czasy. We wniosku CEIDG wskazałem, że będę płacił kwartalnie 8,5% ryczałt. 22.01 otrzymałem przelew 6220 zł 9.02 przelałem na ubezpieczenia społeczne 119,45 zł 9.02 prze...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Konta bankowe

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania