eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFinanse osobisteKonta bankowe › Blokada bieżąca środków brak pieniędzy w środkach dostępnych


2016-08-12 19:22 autor: ec84

1 609 odsłon

Blokada bieżąca środków brak pieniędzy w środkach dostępnych

Witam,

moje pytanie dotyczy blokad bieżących. Otóż kupiłam rzecz w pewnym sklepie internetowym, zapłaciłam kartą. Oczywiście kwota została zarezerwowana, znalazła się w blokadzie, ale rozmyśliłam się i od razu tego samego dnia napisałam do sklepu, że rezygnuję z zamówienia i zapytałam o zwrot pieniędzy.

Powiedziano mi, że pieniądze są księgowane dopiero gdy wyślą towar także zapewniano mnie, że transakcja zostanie odrzucona i tak było, ponieważ kwota dla nich zarezerwowana widniała w blokadach aż 14 dni!

Natomiast po tym czasie nie wróciły pieniądze na miejsce środków dostępnych :( Nie mam tej kwoty w operacjach odrzuconych ani nigdzie indziej. Nigdzie nie jest odnotowane, że te pieniądze mam jako dostępne.

Proszę mi napisać na czym to wszystko polega, ponieważ znów mam podobną sytuację i może bank mnie oszukuje? Wszystko skrupulatnie liczę i na 100% nie mam tej kwoty.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Bibel7

  Dodano 2015-09-25 22:13 przez Bibel7

  Czy mogę żądać wymiany lub zwrotu pieniędzy?

  Witam,kupiłem rower carbonowy z wadą ukrytą, to znaczy mocowanie koła w tylnych widełkach jest niesymetryczne przez co koło leży w widelcu krzywo. Jest to bardo mało zauważalne lecz jest w tej klasie roweru i wydane moje pieniądze w kwocie prawie 8000 zł.Rower był sprzedawany jako używany, lecz mam ...

 • teresa53

  Dodano 2015-02-18 12:47 przez teresa53

  Zapłata kartą, a zwrot pieniędzy

  Witam,
  mam takie pytanie, mianowicie - jeśli dokonałam w sklepie płatności kartą, a okazało się że nie jest to towar o który mi chodziło (nie ten "rozmiar"), czy ekspedientka może mi zwrócić pieniądze (nie chcę wymiany na inny towar)?

 • svenson02

  Dodano 2014-09-22 20:17 przez svenson02

  Możliwość anulowania zamówienia w sklepie internetowym przez sprzedawcę

  Jeżeli sklep internetowy jest zaproszeniem do składania ofert w rozumieniu 71 kc (zgodnie z zapisem w regulaminie), to czy sprzedawca może odmówić realizacji zamówienia (anulować zamówienie z powodu klarownego - braku towaru) nawet wtedy, gdy oferent zapłacił już cenę? 
  Oczywiście po tym właściciel ...

 • atteks

  Dodano 2018-07-27 13:34 przez atteks

  Sklep internetowy - jak sobie poradzić z nieuczciwym

  Kupiłam w sklepie internetowym telefon, od razu złożyłam rezygnację, jednak pieniądze już zapłaciłam za towar. Zaczęłam się upominać o zwrot i wtedy sklep internetowy zmienił dane właściciela na stronie.Czy mogę zgłosić to PIP aby skontrolowali właściciela sklepu? Potwierdzenie zapłaty mam na firmę ...

 • jerzy60

  Dodano 2017-08-08 22:15 przez jerzy60

  Reklamacja - niezgodność z umową

  Prowadzę własną dzialalność. Niedawno klient zamówił usługę montażową drzwi zewnętrznych o rozmiarze 80. Drzwi zostały zamówione i zamontowane. Protokół odbioru klient podpisał, żadnych uwag nie roszczył.Po pewnym czasie zgłosił reklamację na drzwi twierdząc, że otrzymał towar niezgodny z umową, pon...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Konta bankowe

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania