eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKadry / Wynagrodzenia / BHP › dwie umowy o pracę


2023-09-05 11:16 autor: Anna5

852 odsłon

dwie umowy o pracę

Czy pracownik może mieć dwie umowy o pracę z tym samym pracodawcą na dwóch różnych stanowiskach? Jedna umowa jest na cały etat, druga 0,12 etatu.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2023-09-05 14:55 autor odpowiedzi: Zielona_Linia

  Kodeks pracy nie zabrania zawiercia dwóch umów o pracę z tym samym pracodawcą. Jest to możliwe, gdy rodzaj pracy na obu umowach jest inny, a praca jest wykonywana w podstawowym czasie pracy. W innym razie dwie umowy o pracę z tym samym pracodawcą mogą być uznane przez organy kontrolne za próbę obejścia przepisów o czasie pracy i wynagradzaniu za godziny nadliczbowe, zwłaszcza gdy pierwotny zakres obowiązków pracownika będzie podobny do tego wynikającego z nowej umowy.
  Pracodawca, który zatrudnia pracownika na podstawie dwóch umów o pracę, musi pamiętać, że w takim wypadku muszą być zachowane odpowiednie przerwy w świadczeniu pracy.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Polacy wybierają pracę na etacie

  Polacy wybierają pracę na etacie

  Kontrakt czy etat? Jaką formę zatrudnienia najczęściej wybierają Polacy? Zdecydowanie etat. Z raportu "People at Work 2021: A Global Workforce view" firmy ADP wynika, że 88 proc. rodaków preferuje tę właśnie formę zatrudnienia.

 • Etat

  Etat

 • Ruchome miejsce pracy pracownika

  Ruchome miejsce pracy pracownika

  Jak ustalić w umowie o pracę "miejsce pracy" pracowników, którzy budują domy mieszkalne dla klientów firmy w całej Polsce? Klienci zapewniają wyżywienie i nocleg, a firma dowozi pracowników na miejsce budowy samochodem firmowym. Pracownik ...

 • Zmiany w przepisach BHP. Jakie są nowe obowiązki pracodawcy?

  Zmiany w przepisach BHP. Jakie są nowe obowiązki pracodawcy?

  17 listopada 2023 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące BHP na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe. Co takiego się zmieniło i na co muszą przygotować się pracodawcy?

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Kadry / Wynagrodzenia / BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania