eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKadry / Wynagrodzenia / BHP › Udostępnianie pracowników innej firmie - formalności


2021-11-14 17:24 autor: Ksiegowa2020

2 263 odsłon

Udostępnianie pracowników innej firmie - formalności

Dzień dobry. Spółka z o.o. chcę udostępnić swoich pracowników na okres 22-26.11.2021r do podmiotu powiązanego (jednoosobowej działalności gospodarczej). Pracownicy będą pracować w JDG przez dany tydzień po 8h na dobę. Zawiązana została umowa między sp. z o.o. a JDG na udostępnianie pracowników, pracownicy wyrazili pisemne zgody.

Proszę o informację, jakie dokumenty i formalności powinny być jeszcze przygotowane i jak powinno wyglądać rozliczenie z pracownikiem, ZUS i US przez obydwóch pracodawców?

Jak powinna brzmieć umowa z nowym pracodawcą - czy ma to być umowa na okres tymczasowy od 22 do 26.11 w pełnym wymiarze czasu pracy czy umowa na czas określony bądź jeszcze inna umowa?

Czy u nowego pracodawcy potrzebna jest pełna kompletacja dokumentacji do akt osobowych (Łącznie z BHP i PPK?). Czy po tygodniu pracownik powinien otrzymać świadectwo pracy od nowego pracodawcy?

A co w przypadku gdy pracownicy będą udostępniani "cyklicznie" na okres 1 tygodnia w każdym miesiącu kalendarzowym?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • emgie7777

  Dodano 2019-03-15 12:01 przez emgie7777

  Rozliczenie podatkowe umowy o dzieło - przedsiębiorca i student

  Dzień dobry,prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Chcę zatrudnić do pomocy studenta na umowę o dzieło (z przekazaniem praw autorskich).Proszę o informację, jakie obowiązki muszę dopełnić w kwestii rozliczenia podatkowego.

 • lidka1

  Dodano 2020-01-16 09:16 przez lidka1

  Zakładanie działalności gospodarczej

  Jakie dokumenty muszę mieć podczas zakładania działalności? Czy na firmę muszę mieć osobne konto bankowe, czy mogę mieć swoje prywatne? Czy muszę zgłosić się do ZUS-u i Urzędu Skarbowego żeby poinformować o założeniu działalności? Czy działalność muszę zakładać w dowolnym Urzędzie Gminy?

 • nowwoj

  Dodano 2021-03-06 10:53 przez nowwoj

  Umowa zlecenie, polski pracodawca, oddelegowanie do pracy w Holandii

  Witam, dodam że to 1 pracodawca. Otrzymałem PIT-11, a w nim w jednej pozycji dochody z Polski i z Holandii, zaś  brak kwoty zapłaconego podatku za granicą, tylko dostałem osobne pismo w którym jest inf. że z tytułu oddelegowania osiągnąłem przychód, ta kwota została uwzględniona w PIT-11 i że od teg...

 • borek

  Dodano 2018-09-18 20:23 przez borek

  Jakie dokumenty do ZUS do naliczenia emerytury?

  Złożyłam dokumenty o emeryturę. Z jednego z zakładów dołączyłam jedynie świadectwo pracy. ZUS zażądał abym udowodniła osiągnięty tam dochód, ponieważ zakład był już po likwidacji otrzymałam jedynie z archiwum listy płac z początku i końca mojej pracy.Okres nieobjęty listami płac wynosi dwa lata, ZUS...

 • Kathy82

  Dodano 2018-08-09 09:51 przez Kathy82

  Firma przesłała mi dwie zaległe umowy po jednym egzemplarzu bez podpisu. Czy mam to odesłać?

  Dzień dobry,pracuję w mediach, w ubiegłe wakacje przyjęłam zlecenie na napisanie artykułu. Wypłatę 250 zł dawno otrzymałam na konto. Tak jak szef mi obiecał.Dopiero teraz firma przesłała mi z centrali do podpisania umowę o dzieło (z 1.06.2017). Po prostu ktoś o tym zapomniał, nadrabiają formalności ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Kadry / Wynagrodzenia / BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania