eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKadry / Wynagrodzenia / BHP › Dofinansowanie do wycieczki


2016-03-09 14:03 autor: gosia_kuna

1 155 odsłon

Dofinansowanie do wycieczki

Organizowany jest wyjazd integracyjny dla pracowników i ich rodzin. Częściowo pracownicy będą sami opłacali a częściowo będą mieli dofinansowanie z ZFŚS.

Czy od kwoty dofinansowania należy potrącić zaliczkę na podatek od osób fizycznych?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • eliza206

    Dodano 2016-12-16 09:13 przez eliza206

    Wczasy pod gruszą dla zatrudnionych w trakcie roku

    Witam,
    mam wątpliwość dotyczącą świadczeń dla pracowników:
    Jak powszechnie wiadomo w sytuacji, w której nie tworzy się ZFŚS po spełnieniu założenia ustawowego tj. wykorzystaniu 14-dniowego urlopu każdy pracownik winien mieć wypłacone świadczenie urlopowe, wyjątkiem jest sytuacja, gdy liczba przysług...

  • zgm-77

    Dodano 2015-01-05 11:20 przez zgm-77

    Czy z ZFŚS można zorganizować imprezę integracyjną na 15-lecie istnienia zakładu?

    Czy z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych możliwe jest zorganizowanie imprezy integracyjnej z okazji 15-lecia istnienia zakładu (konsumpcja, zabawa)? Jeśli nie, to z jakich środków można taką imprezę sfinansować?
    Dodam, że w spotkaniu będą też uczestniczyć osoby towarzyszące pracowników zakła...

  • 1950

    Dodano 2015-09-04 10:35 przez 1950

    Opieka socjalna emeryta

    Witam!Jestem emerytem PKP od 1.1.2006r. i w tym zakładzie jestem objęta opieką socjalną. W tym roku w regulaminie ZFŚS uprawnionych podzielono na aktywnych zawodowo i nieaktywnych zawodowo. Aktywni zawodowo to ci zatrudnieni na umowę o pracę i mają wszystkie świadczenia (wczasy pod gruszą, wczasy, z...

  • konto usunięte

    Dodano 2015-09-02 10:47 przez konto usunięte

    Dofinansowanie do wczasów

    Czy dofinansowanie do urlopu tzw. "wczasy pod gruszą" mogą być wypłacone pracownikowi, który weźmie urlop 14 dni kalendarzowych na przełomie roku, jeśli takie zapisy nie są zawarte w regulaminie ZFŚS? Czy urlop musi być w całości wykorzystany w bieżącym roku kalendarzowym?

  • konto usunięte

    Dodano 2015-06-18 22:00 przez konto usunięte

    Przejęcie pracowników art. 23 KP

    Witam,firma rozpoczęła działalność w kwietniu. W maju zatrudniliśmy 1 pracownika. Z dniem 01 czerwca przejęliśmy 60 osób. Czy powinniśmy utworzyć ZFŚS w tym roku? Firma od, której przejęliśmy pracowników tworzyła ZFŚS, chcą nam przekazać część środków tak została jedna osoba tak więc kwotę muszą pod...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Prezent dla pracownika bez podatku - w tym roku wyższy limit

    Prezent dla pracownika bez podatku - w tym roku wyższy limit

    Święta to czas, w którym firmy obdarowują pracowników prezentami. Zarówno pracodawcy, jak i obdarowani muszą pamiętać o ewentualnych skutkach podatkowych. Z powodu pandemii Covid-19 w tym roku firmowy Mikołaj może pozwolić sobie, w ...

  • Podatki: lepsza karta przedpłacona niż bon towarowy

    Podatki: lepsza karta przedpłacona niż bon towarowy

    Przekazanie pracownikom bonów z okazji zbliżających się Świąt zwiększy ich przychód do opodatkowania. Podatku można jednak uniknąć przekazując np. kartę przedpłaconą, ale tylko pod warunkiem, że będzie ona sfinansowana ze środków ...

  • Karnety sportowe a zaliczka na podatek i ZUS

    Karnety sportowe a zaliczka na podatek i ZUS

    Pracodawcy podejmują często decyzje o zakupie na rzecz pracowników różnego rodzaju usług o charakterze sportowo-rekreacyjnym w ramach konkretnego programu. Pracownik objęty danym programem otrzymuje karnet identyfikujący jego uprawnienia do ...

  • PIT-11 za świadczenia z ZFŚS wystawia pracodawca

    PIT-11 za świadczenia z ZFŚS wystawia pracodawca

    Podmiotem właściwym do poboru zaliczek na podatek dochodowy oraz sporządzania i przekazywania informacji PIT-11 dla świadczeniobiorców z ZFŚS jest zakład pracy, z którym łączy pracownika stosunek pracy. Stanowisko takie zajął Dyrektor ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Kadry / Wynagrodzenia / BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania