eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKadry / Wynagrodzenia / BHP › Czy muszę zatrudnić osobę po odbytym u mnie stażu?


2009-04-17 19:55 autor: siamser

2 969 odsłon

Czy muszę zatrudnić osobę po odbytym u mnie stażu?

Witam,

Założyłem niedawno działalność gospodarczą, zajmuję sie sprowadzaniem używanych motocykli z Holandii. Mam pomieszczenie (sklep) w którym je trzymam. Chcialbym zatrudnić na staż osobę, która zajmowałaby się konserwacją, drobynmi naprawami tych motocykli. Mam pewna osobę na oku, która wcześniej pomagała mi trochę, ta osoba również jest zainteresowana u mnie stażem gdyż jest zarejestrowana w UP i nie ukończyła jeszcze 25tego roku życia. Czy ja jestem zobowiązany zatrudnić taką osobę po upływie stażu?? Czy nie jest to obowiązek??

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2009-04-21 13:07 autor odpowiedzi: mia70

    Witam, nie jest to obowiązek, a jedynie możliwość. We wniosku do PUP należy tylko zaznaczyć odpowiedni punkt, czy pracodawca zobowiązuje się zatrudnić bezrobotnego po stażu czy też nie, pozdrawiam:)

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Kadry / Wynagrodzenia / BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania