eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKadry / Wynagrodzenia / BHP › W jaki sposób będzie naliczane mi wynagrodzenie podczas zwolnienia w czasie ciąży?


2014-01-07 21:04 autor: chany14

5 359 odsłon

W jaki sposób będzie naliczane mi wynagrodzenie podczas zwolnienia w czasie ciąży?

Jestem zatrudniona w firmie na umowę o pracę na czas nieokreślony. Moje wynagrodzenie składa się z podstawy oraz z premii uzależnionej od sprzedaży. Cześć podstawową wynagrodzenia dostaję płatną do ostatniego dnia miesiąca. Premia jest mi wypłacana z miesięcznym opóźnieniem. I tak np. premię za miesiąc październik dostaję do 12 grudnia za listopad do 12 stycznia itd.

Proszę o informację, w jaki sposób będzie mi naliczone wynagrodzenie? Czy w momencie, kiedy firma wypłaci mi pieniądze na konto tzn. premię, czy jeżeli premia mimo, iż nie jest jeszcze mi wypłacona na konto (a należy mi się za dany miesiąc) też będzie wliczała mi się do mojego wynagrodzenia? Może na przykładzie L4 - mam od 07.01.2013, a premia za listopad wejdzie mi na konto dopiero 10.10.2014? Czy kwota ta będzie brana do mojej średniej do wyliczenia wynagrodzenia?

I jeszcze jedno zasadnicze pytanie: ponieważ słyszałam, iż do zasiłku chorobowego, jak i do urlopu macierzyńskiego teraz liczy się średnie wynagrodzenie z ostatnich 3 miesięcy. Czy to prawda?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-01-07 21:51 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Do zasiłu liczy sie średnia z 12 miesięcy. Premia jest wliczana wtedy, gdy nie jest stała, tylko pomniejszana w wyniku absencji pracownika.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-08 10:06 autor odpowiedzi: chany14

  Moja premia nie jest stała, jest różna i zależna od sprzedaży. Jednak nadal nie wiem czy będzie ona brana do wyliczenia mi mego średniego wynagrodzenia. Kwestia jest taka iż należy mi się ona lecz firma ma zasdę wypłacania jej z miesięcznym opóźnieniem( Związane jest to z ewentualnymi zwrotami klientów) tak naprawdę czekam na wypłatę premi za listopad i za grudzień. mamy miesiąc styczeń według mnie te kwoty powinne być brane pod uwagę do wyliczenia mego średniego wynagrodzenia z ostatnich 12 miesięcy, mimo iż jeszcze nie otrzymałam ich fizycznie. zgodnie z moją umową oraz z zasadą naliczenia jej należy mi się.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Kamilaaa2021

  Dodano 2021-05-16 16:21 przez Kamilaaa2021

  Wypłata wynagrodzenia w częściach

  Dzień dobry. Pracuję w firmie prywatnej, od dwóch miesięcy jestem na zwolnieniu ciążowym. Wypłatę mamy co miesiąc, 10 każdego miesiąca. Mój pracodawca w tym miesiącu wypłacił wszystkim pracownikom część wynagrodzenia (nie była to nawet połowa). Mamy mieć resztę wypłaty za 2 tygodnie na koncie.
  Chcia...

 • pat5

  Dodano 2015-04-10 13:43 przez pat5

  Czy należy mi się wypłata chorobowego z ZUS?

  Witam,
  jestem na wypowiedzeniu 3-miesięcznym, i dodatkowo na L4. Mam obawy co do wypłaty z ZUS zasiłku chorobowego.
  Jeśli przedłuży mi się czas choroby powyżej 33 dni, to czy otrzymam zasiłek chorobowy z ZUS w przypadku gdy pracodawca zalega od 12 miesięcy z opłatami składek ZUS?
  Jestem zgłoszona w ...

 • ollalla

  Dodano 2014-10-08 18:51 przez ollalla

  Jak naliczane jest chorobowe ciążowe (L4) po powrocie z wychowawczego?

  Witam,
  dużo już czytałam na ten temat, dzwoniłam do PIP i ZUS i ... są rozbieżności między opiniami na ten temat.
  Otóż:
  po dwuletnim wychowawczym wracam do pracy i w pierwszy dzień dostarczam pracodawcy zwolnienie lekarskie (ciążowe), czyli nie przepracuje oni jednego dnia po przerwie w pracy, jakim...

 • marlena8181

  Dodano 2014-06-02 11:44 przez marlena8181

  Wysokość zasiłku i wynagrodzenia podczas L4 w ciąży

  Witam serdecznie,
  od 5 lat jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony. Obecnie jestem w 8 miesiącu ciąży i ostatnio byłam na zwolnieniu 8 dni, 1 dzień przerwy i kolejne 21 dni. W maju przypadło 19 dni. Zwolnienie z kodem B (ciąża, 100%). Oprócz pensji podstawowej otrzymuję premię wynik...

 • walter11

  Dodano 2013-12-11 20:01 przez walter11

  Jak obliczyć średnią L4 w ciąży?

  Do 23 marca przebywałam na urlopie macierzyńskim, po którym miałam 2-tygodniowe L4 zwykłe. Później wróciłam do pracy (pracuję od czterech lat na czas nieokreślony w tej samej firmie). Od 2 grudnia jestem na L4 z tytułu ciąży.
  Jak będzie liczone moje wynagrodzenie? Z których miesięcy pracodawca przyj...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • ZUS. Co wykazała kontrola zwolnień lekarskich w I kw. 2023?

  ZUS. Co wykazała kontrola zwolnień lekarskich w I kw. 2023?

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma ustawowy obowiązek kontrolowania zwolnień lekarskich. W I kwartale 2023 roku kwota wstrzymanych i cofniętych zasiłków chorobowych w całym kraju wyniosła 6,8 mln zł.

 • Trzynastka w podstawie wymiaru zasiłku

  Trzynastka w podstawie wymiaru zasiłku

  Przy ustalaniu podstawy wymiaru zasiłków obowiązuje zasada, że jeżeli do czasu ostatecznego sporządzenia listy wypłat zasiłków, składnik wynagrodzenia nie został jeszcze wypłacony, przyjmuje się ten w wysokości wypłaconej za poprzedni ...

 • Dodatek brygadzistowski a podstawa wymiaru zasiłku chorobowego

  Dodatek brygadzistowski a podstawa wymiaru zasiłku chorobowego

  Dodatek brygadzistowski jest składnikiem wynagrodzenia, który przysługuje za czas przepracowany, a to oznacza, że absencja chorobowa ma wpływ na jego wysokość. Zatem, podlega on wliczeniu do podstawy zasiłkowej.

 • Jak ustalić podstawę zasiłku chorobowego?

  Jak ustalić podstawę zasiłku chorobowego?

  W przypadku pracowników podstawę wymiaru zasiłku chorobowego stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy. W pewnych sytuacjach ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Kadry / Wynagrodzenia / BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania