eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyKomputer & InternetInternet / Hosting / Domeny › Jeśli mailing to czym?


2012-06-12 11:55 autor: elsauria

3 055 odsłon

Jeśli mailing to czym?

Od kilku lat zajmuję się prowadzeniem sklepu muzycznego jednak zanim doszedłem do tego by go nie reklamować brutalnie i na siłę minęło trochę czasu. Czas pokazywał ze można było wysyłać np.4000 tysiace maili bez zmartwienia. dziś owszem też można ale już do tego celu należy mieć serwer dedykowany. Moje pytanie jest proste a zarazem trudne. CZYM wysyłać mailing we własnym zakresie tak aby liczba 4000 tys / 12h zazwyczaj tak jest była do przeskoczenia?

Pytanie zaktualizowano 2012-06-12 11:57

p.s. Dodam że do wysłania czeka 400 tysiecy maili. A po przekroczeniu 4tys./12h albo blokowany jest serwer albo trwa to dłuuuuuugo, za długo

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-11-06 13:34 autor odpowiedzi: Tomasz Szczygieł

  Ciekawą ofertę w tym zakresie znajdziesz na . Możesz na początek wypróbować za darmo, a później płacisz za ilość wysłanych maili w miesiącu.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-11-06 23:02 autor odpowiedzi: elsauria

  No tak to by i może było rozwiazanie jednak do freszmaila nie mozna importować przez lata zbieranej swojej własniej bazy a nie skorzystać z własnej cięzko uzbiranej bazy maili tylko zapłacić za jakąś tam bazę to głupota. A zatem sam freszmail zaatem to nie rozwiazanie mojego problemu

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-01-02 16:34 autor odpowiedzi: PawelK

  Również polecam freshmail.

  Można importować bazę do jak i z Frashmail, i to w kilku formatach. Więcej informacji:

  Oceń odpowiedź 1 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-01-03 12:57 autor odpowiedzi: elsauria

  Nie ma to jak subiektywna reklama

  Oceń odpowiedź 2 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-01-08 15:55 autor odpowiedzi: PawelK

  Uważaj jak chcesz, nie reklamuję (nie taki cel).

  Napisałeś błędne informację, więc umieściłem wyjaśnienie, bo wprowadzasz ludzi w błąd.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-01-08 22:12 autor odpowiedzi: elsauria

  Nie jest prawdą że możemy wgrywać swoją bazę np. zebraną podczas wieloletnich korespondencji do farszmaila lub jakiegoklwiek programu tego typu komercyjnego. Taka baza musi być zgodna z GIODO  a to oznacza że nie można importować maili zebranych po przez korespondencje chyba że osoby te wyraż pisemną zgodę lub mailową zgodę na przetwarzanie ich adresu. Zatem informowanie że można importować maile jest tylko w połowie zgodne z tym o co pytaliśmy. A pytaliśmy o bazę maili zebraną w róznych korespondencjach oraz przy rózych sposobnościach bez GIODO. Reasumując majac bazę maili X nie możemy jej w żaden sposób zaimpportować bez udowadnainia skąd pochodzi. Tak się sprawy mają.
  elsauria zaktualizował/a odpowiedź 2013-01-08 22:14
  p.s. O potwierdzenie pochodzenia pytają nasz administratorzy przy imporcie bazy. Nie udowadniając pochodzenia nie zaimportujemy maili.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-01-10 09:18 autor odpowiedzi: PawelK

  To co piszesz, jest przerażające! Czy rzeczywiście wysyłasz mailing na adresy, które zebrałeś na podstawie zwykłej korespondencji (!) z tego wynika, że osoba, które wyślę od Ciebie maila z pytaniem (np. o dostępność towaru) trafia do listy mailingowej.

   

  Prawdą jest, to co napisałeś w ostatnim poście, baza musi być odpowiednio przygotowana, jak również MUSI być zgoda na otrzymywanie i przetwarzanie danych osobowych, dlatego istnije GIODO aby bronić osoby przed takimi praktykami jakie opisałeś.

   

  Jeśli zbierasz dane, wykorzystując do tego różnego typu formularze, to wystarczy dodać dodatkowe pola wyrażające zgodę.

   

  Mam nadzieję, że wątek został wyczerpany, na zakończenie możesz napisać jakie wybrałeś rozwiązanie dla bazy którą zbierałeś - bo pytanie dotyczyło czym ma byc ten mailing realizowany, a nie jak ma być pozyskana baza.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-02-10 16:33 autor odpowiedzi: wfirma.pl - księgowość online

  osobiście polecam freshmail, niebezpieczeństwo nie tylko polega na tym że ktoś może poczytać naszą wysyłkę za spam ale że gracze na rynku tacy jak google mogą nas wciągnąć na indeks stron podejżanych o spamerstwo. Skutkuje to umieszczaniem każdej poczty wysłanej przez nas w spamach.

  Ekspert w dziedzinie prawa gospodarczego i księgowości w serwisie wfirma.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-02-10 20:51 autor odpowiedzi: elsauria

  Zgadza się. Pytanie dotyczyło CZYM w naszym przypadku byly to dwa programy ANOMAIL  ale ten ma ograniczenia ilosciowe 25tys. poza tym program musi działać do konca wysyłki a obecnie addmailer który niewatpliwie jest najlepszy. Działa z pozycji serwera non stop posiada opcję wysylki z wielu kont jednoczesnie oraz USUWANIA  z bazy po przez link usuń ;) Wielkość bazy maili do wysyłko BEZ OGRANICZEŃ
  elsauria zaktualizował/a odpowiedź 2013-02-10 20:55
  Nalezy pamietać że to ile wyslemy maili na raz nie jest tak na prawdę uzaleznione od programu do mailingu a od serwera na którym mamy klienta poczty. I tak na gmaila mozna wyslać jednorazowo tylko 500 maili na 12 h Zatem jeśli myslimy o reklamie po przez mailing nalezy zapoznać się z serwerami VPS które nie mają ograniczeń. Jeden klik i poszło tyle ile jest w bazie a co najwazniejsze serwer odbiory puszcza go i tak znikają ograniczenia np. w gmailu ;)

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-03-20 10:51 autor odpowiedzi: pl.spacesoft1.com

  Sprawa nie jest taka prosta.

  Prosze pamietac ze firmy wysylajace maile (kampanie mailowe) tez musza dbac o to by nie trafily na listy spamu. Ciekwaym rozwiazaniem jest jednak tutaj tez obowiazuje zasada - jesli wysylasz spam to nie pozwolimy ci na to. Innymi slowy serwis analizuje ile wiadomosci trafilo do folderu spam ile osob nie wyrazilo zgody na inch dalsze otrzymywanie. Jesli procentowo ilosc ta przekracza zadany limit np. 4% to firma podziekuje - bo nie jest jej interesem trafienie na zablokowane listy.

  Jesli kampania mailowa ma odniesc sukces - i to jest celeme - a nie denerwowanie klientow - to wowczas nalezy podzielic taka duza grupe klientow na mniejsze grupy i zrobic bardziej ukierowane kampanie rozlozone w czasie.

  Ponadto przy takiej liscie klientow znacznie lepiej jest rozszerzyc strone internetowa o program lojalnosciowy i przy jego pomocy docierac do klientow - jest to znacznie efektywniejsza metoda.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Internet / Hosting / Domeny

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania