eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyBranżeInformatyka › Problem z usunięciem funkcji, która pokazuje się po pięciokrotnym naciśnięciu przycisku SHIFT


2018-10-16 19:57 autor: Tomasz23423

1 584 odsłon

Problem z usunięciem funkcji, która pokazuje się po pięciokrotnym naciśnięciu przycisku SHIFT

Witam,

przychodzę pewnym problemem mianowicie. Po pięciokrotnym kliknięciu przycisku SHIFT na ekranie blokady laptopa włącza się wiersz poleceń, więc moje pytanie brzmi, czy pomóżcie mi państwo usunąć jakoś tę funkcję? Gdyż, jeśli jest ona włączona każdy jest w stanie zmienić hasło do konta administratora i np. ukraść moje dane itp.

Jest to niestety spowodowane moją ingerencją, gdyż wcześniej zapomniałem hasła do owego laptopa i musiałem je jakoś przywrócić, więc w BIOS-ie ustawiłem rozruch komputera z nośnika USB na, którym znajdował się Windows 10. Podczas uruchomienia komputera USB wybrałem opcję Napraw komputer, a następnie Dalej i narzędzie odzyskiwania. W oknie Wiersza polecenia wpisałem komendę: copy c:\windows\system32\sethc.exe c:\, aby wykonać kopię zapasową pliku sethc.exe (pliku odpowiedzialnego za uruchomienie klawiszy trwałych).

Następnie wpisałem komendę: copy c:\windows\system32\\cmd.exe c:\windows\system32\sethc.exe, aby zastąpić plik sethc.exe plikiem cmd.exe. Wcisnąłem klawisz enter. Na pytanie, czy zastąpić plik. sethc.exe odpowiedziałem TAK. Następnie wyłączyłem komputer i wyjąłem nośnik.

Po włączeniu komputera podczas logowania wcisnąłem pięć razy klawisz SHIFT. Ta kombinacja spowodowała uruchomienie programu CMD.exe zamiast sethc.exe. I zostało otwarte okno Wiersza polecenia. Wpisałem komendę net user (nazwaużytkownika) (hasło) i w ten sposób ustawiłem nowe.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Margarita

  Dodano 2016-06-21 10:26 przez Margarita

  Problem z zalogowaniem się na konto na laptopie

  Witam,nie mogę się zalogować na mój laptop, ponieważ wyskakuje wiadomość: "to hasło jest niepoprawne. Upewnij się, że używasz hasła konta Microsoft".W tym problem, że te hasło jest poprawne, więc nie wiem co dalej. Co mogę zrobić w takim wypadku. Co mam robić?

 • agaaxe

  Dodano 2018-05-31 13:06 przez agaaxe

  Błąd w bibliotece- laptop

  Kilka dni temu kupiłam laptop Lenovo Ideapad 520. Od wczoraj przy każdym uruchomieniu pojawia się informacja, że wystąpił błąd w bibliotece, brak wpisu: SHADOWPLAYONSYSTEMSTARTNie mam pojęcia co to oznacza, ktoś wie jak to zlikwidować?

 • ewelina3341

  Dodano 2018-05-06 22:15 przez ewelina3341

  Ładowarka do laptopa

  Podczas podłączania ładowarki do kontaktu iskrzyło, więc kupiłam nową ładowarkę. Na początku było dobrze, nie iskrzyło ale teraz jest znów to samo.Czy to wina laptopa?

 • konto usunięte

  Dodano 2018-03-03 15:04 przez konto usunięte

  Chciałbym ulepszyć mojego laptopa. Czy warto?

  Witam serdecznie,mam laptopa Toshiba Satelilte a505-s6980. Mam w nim 8 GB ramu i niezintegrowaną kartę nvidia. Czy można wymienić np. kartę graficzną i procesor? Czy ma to sens?Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam

 • WiktorX164

  Dodano 2020-09-08 21:02 przez WiktorX164

  Dwa dyski w laptopie?

  Dzień Dobry. Mam pytanie, czy da się do laptopa dać 2 dyski? Bo chce dokupić dysk ssd do mojego Laptopa bo mam obecnie dysk hdd i chciał bym go przyspieszyć a nie chciał bym wyrzucać 1 dysku. Proszę o odp.
  PS. Nie chciał bym wyrzucać dysku hdd bo na dysku ssd miał bym gry niektóre które mają duże wy...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Drugie życie laptopa: jak przyspieszyć komputer?

  Drugie życie laptopa: jak przyspieszyć komputer?

  Praca w systemie home office i zdalne nauczanie to tylko dwa powody, dla których zaopatrzenie się w szybki sprzęt komputerowy jest dziś tak ważne. Można oczywiście udać się do sklepu, ale nie w każdym przypadku musi to być konieczne ...

 • Kaspersky: luki dnia zerowego w Windows 10 i Internet Explorer, są już łatki

  Kaspersky: luki dnia zerowego w Windows 10 i Internet Explorer, są już łatki

  Późną wiosną tego roku automatycznym technologiom firmy Kaspersky udało się wykryć i zablokować atak wycelowany w pewną firmę z Korei Południowej. Okazało się, że odpowiedzialni za niego cyberprzestępcy uciekli się to wykorzystania ...

 • Nowa luka w Windows 10. Łatka z opóźnieniem

  Nowa luka w Windows 10. Łatka z opóźnieniem

  Bitdefender informuje o przypadkowym wycieku informacji o luce w Windows 10. Miała ona ujrzeć światło dzienne przed kilkoma dniami, a zagrożenie dotyczyło przede wszystkim tych komputerów, które pełnią rolę serwerów. Microsoft już ...

 • Windows 10 ma poważne luki w zabezpieczeniach

  Windows 10 ma poważne luki w zabezpieczeniach

  W ciągu ostatnich 24 godzin upubliczniono poważne 2 luki w zabezpieczeniach Windows 10, które mogą zostać wykorzystane przez hakerów, tak aby uzyskać zdalny dostęp do naszych komputerów.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Informatyka

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania