eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyBranżeHandel › Kiedy należy mi się zwrot zaliczki ?


2022-02-22 11:41 autor: Carloskukulczak

1 014 odsłon

Kiedy należy mi się zwrot zaliczki ?

Witam,

Jestem nowy w grupie, nie miałem wcześniej styczności z handlem z innymi użytkownikami grup butami. Dziś dokonywałem swojego pierwszego zamówienia stąd też kieruję do Was/Ciebie prośbę o wyjaśnienie pewnej sprawy.

Dzisiaj rano z jednym z użytkowników grupy zgodziłem się na zakup butów, które otrzymał z dzisiejszego dropu. Paczka miała dojść do niego w tą sobotę a na poniedziałek miała być u mnie. Zapłaciłem zaliczkę w wysokości 30 zł.

Po kilku godzinach dostałem od innego z użytkowników dużo lepszą ofertę za te same buty bez potrzeby płacenia za pocztę. Przystałem na nią.

Dokładnie 8h po zawarciu umowy (starałem się aby było to jak najszybciej tak żeby jak najbardziej ułatwić mu znalezienie nowych klientów) napisałem do 1. użytkownika że otrzymałem lepszą ofertę i że chciałbym otrzymać zaliczkę. Użytkownik ten stwierdził, że nie należy mi się żadna zaliczka, ponieważ przez umowę ze mną stracił bardzo wielu potencjalnych klientów, którzy chcieli w tym czasie kupić od niego buty.

Uważam, że jest to celowe wyolbrzymianie problemu, cała sprawa dotyczy butów Nike dunk pand, które jak wiadomo są chyba aktualnie najbardziej rozchwytywanymi butami i nie ma żadnych problemów z ich sprzedażą a ich cena im później od dropu tym rośnie (a przynajmniej tak zaobserwowałem po całym dniu przyglądania się sprawie).

Po 3 godzinnej dyskusji, różnym próbom z mojej strony pójścia na rękę czy to przez otrzymanie zmniejszonej na 20 zł zaliczki czy też znalezieniu przeze mnie nowego klienta dla niego legły gruzem. Nie chciał iść ze mną na żaden kompromis, zostałem zwyzywany od flejkerów i jak stwierdził, nie robi tego dla pieniędzy a po prostu bo "należy mi się nauczka".

Chciałem zapytać was jako dużo bardziej doświadczonych w handlu internetowym, co myślicie o tej sprawie i czy mam jakieś szanse odzyskać zaliczkę?

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Dżordż

  Dodano 2020-03-26 12:12 przez Dżordż

  Niedotrzymanie terminu realizacji dostarczenia mebli

  Witam,w skrócie, zamówiłem w pewnym sklepie meble na kwotę 3000 zł, wpłacając zaliczkę w wysokości 1500 zł. Termin realizacji był określony na początek lutego, a meble dopiero co przyjechały do sklepu. Nie udało mi się porozumieć ze sklepem ani w formie dialogu, ani przez BOK co do rekompensaty w zw...

 • Konrad.,,

  Dodano 2016-08-12 21:32 przez Konrad.,,

  Niezgodność towaru z umową. Czy mogę odzyskać pieniądze?

  Chciałem kupić tylną oś do mojego quada. W internecie a dokładniej na portalu olx znalazłem ofertę, która mówiła o kołach z osią gratis.Gdy przesyłka przyszła okazało się, że nie jest to oś, leczy tylny most, który nie jest mi potrzebny. Sprzedający chyba o tym wiedział i gdy mu to napisałem odpowie...

 • konto usunięte

  Dodano 2016-07-21 10:32 przez konto usunięte

  Odstąpienie od umowy, zwrot towaru. Firma nie chce mi oddać pieniędzy dopóki nie oddam korekty

  Witam,kupiłam na allegro rzecz dla dziecka, okazało się produktem z Chin i bałam się, że zaraz się rozleci. Zreszta na takie wyglądało. Wysłałam odstąpienie od umowy wraz z kopią faktury, ponieważ o takową poprosiłam wraz z rzeczą, którą kupiłam. Wcześniej wysłałam mailem do tej firmy odstąpienie od...

 • Buchhalterin

  Dodano 2020-09-26 16:10 przez Buchhalterin

  Pomniejszenie VAT naliczonego od korekty zaliczki, brak zwrotu środków

  Witam,
  czy dużym i błędem jest korekta VAT naliczonego od faktury korygującej zaliczkę bez otrzymania zwrotu środków?
  Spółka otrzymała fakturę korygującą zaliczkę na minus, zwrot środków nie wpłynął. Podatnik nie ma obowiązku korygowania VAT naliczonego jeśli nie otrzyma zapłaty. Ale czy ma prawo? C...

 • franca1

  Dodano 2018-08-30 12:57 przez franca1

  Niedotrzymanie terminu oddania nieruchomości przez dewelopera

  Witam, podpisaliśmy umowę wstępną zakupu domu (nie deweloperską i nienotarialną, ale zwykłą umowę miedzy nami a deweloperem), wpłaciliśmy zaliczkę w kwocie 40 tys. zł i zadatek w wysokości 20 tys. zł (który miał być na pokrycie kosztów zmian jakich dokonaliśmy w domu w trakcie budowy). Termin oddani...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Handel

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania