eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFinanse osobisteEmerytury / Renty › Rozwiązanie umowy a przejście na emeryturę


2015-02-25 22:31 autor: lucyna60

16 308 odsłon

Rozwiązanie umowy a przejście na emeryturę

Proszę mi powiedzieć, kiedy mam złożyć wymówienie i jaki okres wymówienia mnie obowiązuje? 18 kwietnia mogę już odejść na emeryturę i nie wiem kiedy złożyć  wymówienie i jaki czas okresu wypowiedzenia mnie obowiązuje, bo w ZUS powiedziano mi, że miesiąc.

Nie wiem, jak mam napisać podanie żeby otrzymać też odprawę. Mam umowę na czas nieokreślony.

Czytam w internecie i pisze, że pracodawca może mi nie podpisać i muszę odpracować 3 miesiące już jestem skołowana. Jak to wygląda?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-02-25 22:59 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Przy przejści na emeryturę odpraw się Pani nalezy z godnie z K.p. Jeżeli przepisy wewnętrzne lub inne ustawy stanowia inaczej niz jest to zapisane w kodesie pracy, to odpraw nalezy się Pani automatycznie w wysokości okreslonej w przepisach. Zgodnie z K.p jeden miesiąc, ale może byc inaczej, zawsze z korzyścia dla pracownika- nauczyciele 3 miesiące, samorządowcy 6 miesięcy odprawy.

  lucyna60 skomentował/a odpowiedź 2015-02-26 12:18

  Proszę mi powiedzieć, kiedy mam złożyć wymówienie i jaki okres wymówienia mnie obowiązuje? 18 kwietnia mogę już odejść na emeryturę i nie wiem kiedy złożyć  wymówienie i jaki czas okresu wypowiedzenia mnie obowiązuje, bo w ZUS powiedziano mi, że miesiąc. Czytam w internecie i pisze, że pracodawca może mi nie podpisać i muszę odpracować 3 miesiące już jestem skołowana. Jak to wygląda?

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 9 11

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-02-26 11:09 autor odpowiedzi: lucyna60

  Kiedy mam złorzys wymowienie i jaki okres wymowienia mnie obowiazuje  moge odejsc 18 kwietnia mam juz prawo do emerytury

  Oceń odpowiedź 5 10

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-02-26 22:18 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Jeżeli jest to emerytura na starych zasadach, to pracodawca musi skompletować i złożyć do ZUS wniosek o nie później niż na 30 dni przed terminem przejścia pracownika na emeryturę.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 12 5

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Złóż wniosek o emeryturę w lipcu, będzie wyższa

  Złóż wniosek o emeryturę w lipcu, będzie wyższa

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych radzi, aby wniosek o emeryturę składać w lipcu. Ten miesiąc jest najkorzystniejszy na zakończenie aktywności zawodowej, z uwagi na waloryzację roczną i kwartalną. Nasza emerytura będzie wyższa.

 • Emerytura kobiet, które były w OFE, jest wyższa

  Emerytura kobiet, które były w OFE, jest wyższa

  Kobiety odchodzące na emeryturę w wieku 60 lat, które były członkami OFE, mają dwukrotnie przeliczane emerytury. Pierwszy raz, kiedy złożą wniosek emerytalny i drugi raz po ukończeniu 65 roku życia.

 • Nowi emeryci dostaną więcej

  Nowi emeryci dostaną więcej

  Nowe tablice GUS są korzystne dla przyszłych emerytów. Najnowsza tablica trwania życia pozwala obliczyć emeryturę osoby w wieku 60 lat wyższą o 3,7 proc., a osoby w wieku 65 lat - o 4,1 proc. niż na podstawie poprzedniej tablicy. Wyższy ...

 • Wiek emerytalny: koniec pracy, ale nie w Polsce?

  Wiek emerytalny: koniec pracy, ale nie w Polsce?

  Polki mogą przejść na emeryturę w wieku 60 lat, Polacy – po osiągnięciu 65. roku życia. Podniesienie wieku emerytalnego wzbudza w naszym kraju nie tylko ożywioną dyskusję, ale często także wyraźny opór. Tymczasem Duńczycy, Grecy i ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Emerytury / Renty

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania