eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFinanse osobisteEmerytury / Renty › Czy otrzymam emeryturę w przyszłości?


2014-01-11 12:25 autor: annakoziel4

2 516 odsłon

Czy otrzymam emeryturę w przyszłości?

Urodziłam się w 1966 r. Od 1.09.1984 r. podjęłam pracę w Urzędzie Gminy, od 1.12.1991 byłam na zwolnieniu lekarskim w związku z zajściem w ciążę. Urodziłam 4.06.1992 i potem korzystałam z urlopu macierzyńskiego. Po wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego znów byłam na zwolnieniu lekarskim do 31.07.1993 r. Potem przeszłam na rentę inwalidzką z powodu częściowej niezdolności do pracy, którą miałam przedłużaną co 2-3 lata obecnie do 31.07.2015 r. Moja renta wynosi 560 zł netto miesięcznie.

Czy jeśli będę pobierać rentę inwalidzką do osiągnięcia wieku emerytalnego otrzymam emeryturę z ZUS i w jakiej wysokości? Czy jeśli natomiast nie będzie mi przyznane prawo do renty, to będę mogła się ubezpieczyć w KRUS i kontynuować ubezpieczenie do osiągnięcia wieku emerytalnego i kto i czy w ogóle wypłaci mi emeryturę?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Emerytury / Renty

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania