eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaDotacje › Wpisy w PKPiR a dotacja z UP


2016-05-09 22:09 autor: Bożena34

2 716 odsłon

Wpisy w PKPiR a dotacja z UP

Otrzymałam dotację z UP, część zakupów urządzeń dokonałam przed otwarciem działalności na fakturę VAT imienną między innymi:

maszyna do szycia 3000
maszyna do szycia 4000
komputer 2800
aparat 2400 

Co powinnam wprowadzić jako środki trwałe, a co w PKPiR jako koszty? Rozumiem, że środki trwałe amoryzuję ale bez odpisów od podatku?

2. Na fakturę VAT firmową zakupiłam również materiały niezbędne do wykonania odzieży. Czy te pozycje mogę wpisać do PKPiR jako zakup towarów w pozycji 10 i        potraktować jako koszty?

3. Przed założeniem działalności, ale po otrzymaniu pieniedzy na konto, co było zgodne z umową z UP, kupiłam na fakturę VAT imienną akcesoria do produkcji odzieży.
Czy te towary powinnam wpisać jako pozycja nr 1 w PKPiR - spis z natury?

Proszę o pomoc.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2016-05-13 14:29 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Obowiązkowym środkiem trwałym jest maszyna do szycia za 4000. Reszta może być wyposażeniem. Trafi ono do kosztów do kolumny 13 księgi.

    Zakup materiałów można zaksięgować w kolumnie 10. Podobnie jak i akcesoria.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • syta

    Dodano 2014-07-03 12:07 przez syta

    Dotacja a VAT

    Witam,
    od czerwca 2014 prowadzę DG na zasadach ogólnych, jestem VAT-owcem. Na rozpoczęcie działalności otrzymałam dotację z programu 6.1.3 z urzędu pracy w wysokości 20000 zł brutto.
    Za dotacje kupiłam towar do sklepu na 10000 i za 10 000 wyposażyłam sklep. Nie chcę ubiegać się o zwrot VAT, ale zupe...

  • dadzik

    Dodano 2013-10-15 16:23 przez dadzik

    Prowadzenie KPiR a dotacja

    Dzień dobry,
    otworzyłam DG z dotacji z PUP. Nie jestem VAT-owcem i rozliczam się na zasadach ogólnych. Chciałam zapytać, czy zakupy z dotacji powinnam wpisać w KUP? Gdzie wpisać wyposażenie, które nie przekracza 3500 zł netto, a gdzie uwzględnić wyposażenie poniżej 1500 zł? Czy nie będąc VAT-owcem m...

  • kowalska9

    Dodano 2016-12-29 21:04 przez kowalska9

    Koszty firmy czy ulepszenie?

    Na potrzeby działalności gospodarczej przekazałem prywatny zestaw komputerowy bez monitora. Dokonałem jednorazowej amortyzacji. Kilka dni później zakupiłem monitor ze środków z dotacji z PUP. Monitor kosztował 2500 zł netto, jestem VAT-owcem. Czy monitor ma być ulepszeniem zamortyzowanego zestawu i ...

  • konto usunięte

    Dodano 2013-06-17 12:29 przez konto usunięte

    Czy zakup konwertera dysków można wrzucić w koszty firmy?

    Zakupiłem towar, który będzie mi służył jako jedno z narzędzi do mojej pracy (konwerter dysków). Na fakturze wyszczególniony jest koszt dostawy. Jak powinienem zaksięgować tę pozycję w KPiR? Czy mogę to razem wrzucić w koszta działalności?

  • magdallena02

    Dodano 2021-12-09 11:49 przez magdallena02

    Dotacja z Urzędu Pracy

    Witam. Moja klientka otrzymała z Urzędu Pracy dotacje na rozpoczęcie działalności na podstawie art. 46 ust. 1 pkt 2 z dnia 20 kwietnia 2004 o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Jest ona fryzjerką i prowadzi książkę przychodów i rozchodów. Jest również zwolniona z VAT. Chciałabym się u...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Dotacje

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania