eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaDotacje › Dotacja z Urzędu Pracy i zwrot podatku VAT od zakupionego towaru do UP


2016-02-18 15:44 autor: gracham

2 679 odsłon

Dotacja z Urzędu Pracy i zwrot podatku VAT od zakupionego towaru do UP

Witam,

otrzymałem dofinansowanie na założenie działalności gospodarczej w pełnej kwocie 21000 zł na zakup maszyny. Maszynę kupiłem za łączną kwotę 36000 zł, a więc pozostałą część sfinansowałem ze środków własnych. Jestem VAT-owcem i chcę ubiegać się o zwrot podatku VAT za zakupioną maszynę.

Pytanie moje jest następujące, czy jeżeli  będę się ubiegał o zwrot tego podatku, to i tak muszę zwrócić 23% od kwoty 21000 zł do UP, czy mogę to załatwić w jakiś inny sposób, nie oddając im tej kwoty?

Chodzi mi dokładnie o to, czy istnieje jakaś opcja przedstawienia sprawy w ten sposób, że podatek za maszynę podczas kupna sfinansowałem za środki własne i że dotacja nie obejmowała podatku VAT za maszynę?

Proszę o jakąś poradę, jak mogę rozwiązać swój problem.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-02-22 07:28 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Proszę to wyjaśnić z urzędem pracy. Warto też przeczytać umowę, w której kwestia ta powinna być poruszona.
  Może udałoby się uniknąć zwrotu, gdyby zadeklarował Pan zakup kilku maszyn, zaś dotacja starczałaby jedynie na ich kwotę netto.

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Wojz

  Dodano 2013-05-21 10:10 przez Wojz

  Czy mam prawo do zwrotu podatku ze środków otrzymanych z Urzędu Pracy?

  Treść umowy z Urzędu Pracy:
  Bezrobotny zobowiązuje się do zwrotu równowartości odzyskanej/ zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, podatku naliczonego dotyczącego zakupionych towarów i usług w ramach przyznanego dofinansowania, w terminie:
  a) nie dłuższym niż 90 dni od...

 • kowalska9

  Dodano 2016-12-29 21:04 przez kowalska9

  Koszty firmy czy ulepszenie?

  Na potrzeby działalności gospodarczej przekazałem prywatny zestaw komputerowy bez monitora. Dokonałem jednorazowej amortyzacji. Kilka dni później zakupiłem monitor ze środków z dotacji z PUP. Monitor kosztował 2500 zł netto, jestem VAT-owcem. Czy monitor ma być ulepszeniem zamortyzowanego zestawu i ...

 • d-tank

  Dodano 2016-09-22 14:51 przez d-tank

  Rejestracja w PUP jako bezrobotny podczas urlopu bezpłatnego

  Dzień dobry,ze względów osobistych złożyłem wniosek o urlop bezpłatny. Jestem zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas okreśnony.Moje pytanie brzmi: czy w trakcie trwania urlopu bezpłatnego mogę zarejestrować się w PUP i starać o dotację na rozpoczęcie własnej działalności dla bezrobotnych?Z g...

 • aniusia588

  Dodano 2016-09-09 12:51 przez aniusia588

  Dotacja z UP na sklep internetowy w 2016 roku

  Proszę o informację, czy jest możliwość pozyskania dotacji z urzędu pracy na otworzenia sklepu internetowego? W swoim UP dostałam informację, że nie ponieważ taka działalność utrudnia kontrolę (chociaż nie wiem, czym różni się od sklepu stacjonarnego, chyba tylko wysyłką produktu).Znam parę osób, kt...

 • OtisD

  Dodano 2016-09-15 19:09 przez OtisD

  Skąd wziąć pieniądze na rozkręcenie firmy?

  Mocno zastanawiam się nad założeniem własnej firmy, nie mam jednak własnego kapitału na start. Nie jestem biegły w tych sprawach, dopiero zaczynam i chciałbym zorientować się, jakie są możliwości zorganizowania tych pieniędzy na działalność. Podpowiecie co robić?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Dotacje

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania