eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaAuto w firmie › wydatki na samochód wypożyczony


2008-08-18 17:33 autor: Gocha71

3 069 odsłon

wydatki na samochód wypożyczony

Witam, czy ktoś z Państwa orientuje się jak rozliczyć wydatki związane z wynajęciem przez firmę samochodu ciężarowego? Prowadzimy pełną księgowość. W związku z uszkodzeniem naszego firmowego Doblo i oddaniem do go do naprawy musieliśmy wypożyczyć inny samochód. Wypożyczony samochód tankowaliśmy biorąc fakturę za paliwo (bezołowiowa 95) - numer rejestracyjny wpisany na f-rze. Następnie otrzymaliśmy fakturę za wynajęcie pokjazdu (mamy umowę wynajmu).

Czy mamy prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu? Wiem, że przy osobowych jest to wymagane, ale jak to jest przy samochodach ciężarowych?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2008-08-19 09:43 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Przy ciężarówkach nie ma ewidencji przebiegu pojazdów. Wydatki na eksploatację tego pojazdu w pełni stanowią koszty firmy.

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2008-08-19 11:39 autor odpowiedzi: Gocha71

    wielkie dzięki Panie Krzysztofie :)

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2008-08-21 14:16 autor odpowiedzi: Gocha71

    a jeszcze jedno pytanie, jeśli ten samochód ma ładowność poniżej 3,5t? Bo to jest dostawczy (może przesadziłam z tym ciężarowym) ale ładowność ma 610 kg...

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2008-08-25 13:12 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Wszystko zależy od tego, czy nie jest to samochód osobowy w myśl ustawy o podatku dochodowym. Proszę przeczytać art. 5a pkt 19 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Jeżeli nie będzie to osobówka, to odliczenie tak jak wyżej mówiliśmy.

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2008-08-26 11:59 autor odpowiedzi: Gocha71

    Chodzi o dostawczego fiata fiorino - czyli się kwalifikuje :) dziękuję bardzo jeszcze raz :)

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Auto w firmie

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania