eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyNieruchomościWynajem › Wynajem garaży a VAT


2014-03-10 19:29 autor: filet1

3 600 odsłon

Wynajem garaży a VAT

Dzień dobry,

prowadzę jednoosobową działalność i jestem tzw. VAT-owcem.

Chciałbym wynająć dwa garaże/dla firm na podstawie umowy najmu/ jako osoba prywatna. Jeden z garaży stanowi wspólność majątkową z moją żoną. Drugi z garaży kupiłem tylko na siebie.

Czy mogę zadeklarować podatek zryczałtowany 8,5% lub oba garaże wynająć wspólnie z żoną oraz złożyć oświadczenie, że przychody będą opodatkowane w całości przez żonę?

Z góry dziękuję za odpowiedź,

Bogusław

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-11-07 14:47 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Podatek zryczałtowany może Pan zadeklarować, niemniej nie ma takiej możliwości, aby rozliczała go tylko żona, jako że nie jest ona współwłaścicielem jednej z nieruchomości.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Zaliczka na poczet najmu bez obowiązku podatkowego VAT

    Zaliczka na poczet najmu bez obowiązku podatkowego VAT

    Dla usług najmu ustawodawca przewidział szczególny moment powstania obowiązku podatkowego. I tak zgodnie z art. 19a ust. 5 pkt 4 ustawy o VAT, w przypadku tych czynności obowiązek podatkowy powstaje w momencie wystawienia faktury. Przy czym ...

  • Najem prywatny w podatku VAT

    Najem prywatny w podatku VAT

    Najem prywatny na tle podatku dochodowego nie jest działalnością gospodarczą. Nie rejestruje się tutaj firmy i nie opłaca obowiązkowych składek do ZUS. Inne, aniżeli w przypadku firmy, są też zasady rozliczania tego podatku. Rozwiązania ...

  • Remont użyczonego mieszkania nie jest przychodem właściciela

    Remont użyczonego mieszkania nie jest przychodem właściciela

    W przypadku gdy korzystający z użyczonego mieszkania przeprowadzili w nim remont bez zgody właściciela, to poniesione z tego tytułu nakłady nie będą stanowić przychodu dla tego właściciela - uznał Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w ...

  • Wspólnego domu nie można wynająć małżonkowi

    Wspólnego domu nie można wynająć małżonkowi

    Gdy oboje małżonkowie prowadzą odrębne pozarolnicze działalności gospodarcze, a na prawach majątkowej wspólności ustawowej są współwłaścicielami nieruchomości, to każdy z nich ma prawo wykorzystywać ją dla potrzeb prowadzonej ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynajem

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania