eGospodarka.pl

Twoje ustawienia

Porady

Kategorie

EKSPERCI

Witam,

Aktualnie przebywam na urlopie wychowawczym, który przysługuje mi do 12.07.2013 r. Okazało się, że jestem w ciąży, dlatego planuję przerwać urlop i wrócić do pracy jednocześnie idąc na zwolnienie, aby otrzymywać świadczenia. Jednak z uwagi na to, że w pracy nie ma mnie już ponad 2 lata zastanawiam się jaka byłaby wysokość świadczenia na L4, jeżeli fizycznie nie wrócę do pracy nawet na jeden dzień.

Dodam, że przed wychowawczym miałam stałą pensję w wysokości 1600 netto przy umowie o pracę na czas nieokreślony. Fizycznie do pracy wrócić nie mogę, ponieważ w umowie mam, że miejsce wykonywania pracy mam w miejscu zarejestrowania firmy na Kaszubach (co przeoczyłam w momencie podpisywania umowy), a mieszkam, zatrudniałam się i do tej pory pracowałam w Warszawie (to taki wybieg pracodawcy, bo nie ma dla mnie w Warszawie w biurze miejsca). Dlatego planuję wręczyć L4 w dniu powrotu z przerwanego wychowawczego.

Czy na L4 zarówno w trakcie zwolnienia, jak i później na macierzyńskim, będę otrzymywała pełne wynagrodzenie 1600 zł netto, czy będzie ono mniejsze przez to, że w przeciągu ostatnich 12 miesięcy będąc na wychowawczym nie otrzymywałam ani wynagrodzenia, ani żadnego zasiłku? Od czego będzie wyliczana wysokość?

Pozdrawiam,

Kaśka

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-09-04 21:33 autor odpowiedzi: emilka.f

  Dostaniesz tyle ile dostawałaś wcześniej. Jeżeli zaś wcześniej Twoje wynagrodzenie składało się np. z minimalnego wynagrodzenia określonego ustawą + np. prowizji od sprzedaży, to otrzymasz tę prowizję + minimalne wynagrodzenie z tego roku, czyli więcej. Lub też tyle ile otrzymuje pracownik w Twojej firmie na takim samym jak Twoje lub podobnym stanowisku.

  Emi

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj

 • 2013-09-04 21:44 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Majac 1600 netto masz więcej niż minimalne wynagrodzenie. W związku z tym , że nie przepracowałaś i nie wypracowałaś sobie większej podstawy do naliczenia zasiłku dostaniesz tyle samo co wcześniej.

  Wschodnie Centrum Wsparcia dla Biznesu GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

PODOBNE PYTANIA

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.