eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Alimenty na dzieci a zajęcie komornicze


2012-12-03 13:32 autor: kaja

4 965 odsłon

Alimenty na dzieci a zajęcie komornicze

Sąd przyznał mi alimenty na dwoje dzieci. Mam wyrok. Okazało się, że mąż ma aktualnie zajęcie komornicze (komornik potrąca mu kwotę uzyskaną z dodatkowej pracy na umowę zlecenie). Dodatkowo pracuje na etacie za najniższą krajową czyli 1300 zł. Alimentów przysądzone mam 1000 zł.

Czy jest możliwe że nie otrzymam od niego w/w kwoty ze względu na to zajęcie? Czy komornik może odstąpić od potrącania mu całego zlecenia na poczet moich alimentów? Czy muszę  wnosić sprawę do komornika aby dostać te alimenty?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-12-05 11:45 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Szanowni Państwo,

  Zgodnie z art. 87 par. 1 z wynagrodzenia za pracę w pierwszej kolejnosci podlegają nalażności alimentacyjne, w zwiazku z powyższym świadczenia aliementacyjne będe egzekowane w pierwszej kolejnosci.

  Portącenia alimentacyne dokonywane są do wysokości 3/5 wynagrodzenia a alimety egzekwowane łaączeni z innymi kwotami nie mogą łacznie przekroczyc 3/5 wynarodzenia.

  z wyrazami szacunku,

  Anna Wylag

  prawnik

  Kancelaria Radcy Prawnego Stanisława Wyląg

  z wyrazmi

   

   

  Oceń odpowiedź 0 5

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Porady Praca

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.