eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Firma zagraniczna z polskim udziałowcem


2010-09-20 17:39 autor: jolak12

1 107 odsłon

Firma zagraniczna z polskim udziałowcem

Czy firma (odpowiednik polskiej spółki z o.o.) zarejestrowana poza UE, może wystawić polskiemu kontrahentowi fakturę za świadczenie usług (import usług) i czy ten polski kontrahent może zaliczyć jej wartość do kosztów prowadzonej działalności. Ogólnie pewnie odpowiedź brzmi tak, ale co jeśli, jedynym udziałowcem tej zagranicznej spółki jest osoba o polskim obywatelstwie, posiadająca w Polsce adres zameldowania i prowadząca w Polsce indywidualną działalność gospodarczą?

Nie pewne jest dla mnie czy US nie zakwestionuje faktu, że faktura jest wystawiona pośrednio przez osobę posiadającą w Polsce adres zameldowania i DG. Czy ten polski udziałowiec nie będzie miał z tego powodu kłopotów z Polskim US?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.