eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaUsługi zewnętrzne › Rozwiązanie umowy ze zleceniodawcą


3 dni temu, 13:40 autor: joanna66635

76 odsłon

Rozwiązanie umowy ze zleceniodawcą

Witam, 

podpisałam umowę z inną firmą na świadczenie usług. Przez pierwsze 2 miesiące obowiązywał darmowy okres testowy, aby umowa nie przedłużyła się automatycznie po okresie testowym należało złożyć wypowiedzenie/rezygnację na piśmie.

Wysłałam ją 28.02.2017 (do 28.02.2017 obowiązywał okres testowy, 28.02. data nadania) kurierem, firma z której usług korzystałam uważa, że pismo nie dotarło do nich w terminie w związku z tym nie ma mocy prawnej.

Czy faktycznie liczy się data odebrania przez nich przesyłki, a nie data jej nadania?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 3 dni temu, 14:26 autor odpowiedzi: Adam Sroga - Radca prawny

    Jeśli nic innego nie wynika z treści umowy, to obowiązuje przepis art. 61 par. 1 kodeksu cywilnego. Zgodnie z tym, oświadczenie woli, które ma być złożone innej osobie, jest złożone z chwilą, gdy doszło do niej w taki sposób, że mogła się zapoznać z jego treścią. Liczyć się będzie zatem dzień doręczenia.

    joanna66635 skomentował/a odpowiedź 3 dni temu, 14:36

    bardzo dziękuję za pomoc. A czy w umowie można zawrzeć zapis, mówiący o tym, że nie można jej wypowiedzieć?? Wygląda to następująco: "2. Podczas trwania okresu testowego Umowa może zostać wypowiedziana ze skutkiem natychmiastowym bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek opłat przez każdą ze Stron." "4. Po upływie okresu testowego wskazanego w § 2 ust. 14 Zamawiający nie może wypowiedzieć niniejszej umowy."

    Monika Rucka-Peryt skomentował/a odpowiedź 3 dni temu, 22:04

    "4. Po upływie okresu testowego wskazanego w § 2 ust. 14 Zamawiający nie może wypowiedzieć niniejszej umowy." była Pani zamawiającą czy wykonującą? Mi wygląda to tak, że to Zleceniodawca nie może wypowiedzieć. Proszę spojrzeć w nazewnictwo stron.

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 3 dni temu, 18:23 autor odpowiedzi: Adam Sroga - Radca prawny

    Umowa nq czas określony może nie przewidywać jej wcześniejszego wypowiedzenia.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Sandra884

    Dodano 2017-02-18 12:57 przez Sandra884

    Rozwiązanie umowy o pracę na czas nieokreślony

    Witam,chciałabym się dowiedzieć czy należy mi się 3-miesieczne wypowiedzenie po powrocie 9 miesięcy nieobecności w pracy 6 miesięcy L4, potem miałam świadczenie rehabilitacyjne?Chciałabym się zwolnić z tej pracy, ale nie wiem czy należy mi się 3 miesięczne wypowiedzenie umowę mam o pracę na czas nie...

  • Aga891

    Dodano 2017-01-02 19:53 przez Aga891

    Jak zmienić pracę?

    Dzień dobry,od pewnego czasu myślę nad zmianą pracy. Czy powinnam rozpocząć szukanie nowego stanowiska w trakcie pełnienia obecnych obwiązków? A jeśli uda mi się znaleźć nową pracę, to co z okresem wypowiedzenia? Czy będę mogła przejśc płynnie "z jednej firmy do drugiej"?Obecnie jestem zatrudniona n...

  • ginkofal

    Dodano 2016-08-03 18:17 przez ginkofal

    Jak rozwiązać stosunek pracy na umowie o pracę na czas określony u niemieckiego pracodawcy?

    Witam serdecznie,byłem zatrudniony u niemieckiego pracodawcy na okres 5 miesięcy. Przepracowałem z tego miesiąc i 3 tygodnie. Pewnego dnia już miałem dosyć reguł i zasad panujących w tym hotelu i powiedziałem szefowi, że chcę odejść. W związku z tym obowiązuje mnie 2-tygodniowy okres wypowiedzenia. ...

  • anetabhp

    Dodano 2016-04-30 15:00 przez anetabhp

    Okres wypowiedzenia przy umowie na czas nieokreślony

    Dzień dobry, znajomy pracuje u pracodawcy rok i dwa miesiące, chciałby rozwiązać umowę na czas nieokreślony. Jaki w tym wypadku jest okres wypowiedzenia umowy? Czy obowiązują nowe przepisy czy jeszcze stare?Z góry dziękuję.

  • rosiczka2

    Dodano 2016-02-04 11:27 przez rosiczka2

    Rozwiązanie umowy o pracę i nieświadczenie usług pracy

    Witam,
    czy można rozwiązać umowę o pracę z zachowaniem okresu wypowiedzenia i nieświadczenia usług pracy?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Wyrejestrowanie z ubezpieczeń a okres wypowiedzenia

    Wyrejestrowanie z ubezpieczeń a okres wypowiedzenia

    Każda osoba po ustaniu tytułu do ubezpieczenia podlega wyrejestrowaniu z tego ubezpieczenia na druku ZUS ZWUA.

  • Rozwiązanie umowy o pracę

    Rozwiązanie umowy o pracę

    Do rozwiązania umowy o pracę dochodzi z różnych przyczyn. Umowa może ulec rozwiązaniu wraz z upływem czasu, na który była zawarta, z dniem ukończenia pracy, dla której wykonania była zawarta, na mocy porozumienia stron, czyli za ...

  • Rozwiązanie umowy o pracę za 7-dniowym uprzedzeniem

    Rozwiązanie umowy o pracę za 7-dniowym uprzedzeniem

    Pracownik może wypowiedzieć pracodawcy umowę o pracę bez wypowiedzenia, ale za 7-dniowym uprzedzeniem. Oznacza to, że w okresie 7 dni po złożeniu pracodawcy stosownego oświadczenia pracownik jest nadal zobowiązany do świadczenia w tym ...

  • Kiedy warto skrócić okres wypowiedzenia?

    Kiedy warto skrócić okres wypowiedzenia?

    Skrócenie okresu wypowiedzenia nie zmienia trybu rozwiązania umowy. Mimo zawarcia porozumienia, umowa rozwiąże się za wypowiedzeniem i ten tryb rozwiązania umowy trzeba wpisać w świadectwie pracy. Ważne jest, by zgodę na szybsze ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Usługi zewnętrzne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.