eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Czy mogę zrezygnować z umowy po stażu z UP?


2018-03-21 10:40 autor: Asia2106

3 868 odsłon

Czy mogę zrezygnować z umowy po stażu z UP?

Witam,

chciałabym się dowiedzieć, czy muszę po skończeniu stażu z urzędu pracy pracować nadal u tej osoby czy mogę odmówić, jeśli muszę to czy całą umowę czy krócej?

Przyznam szczerze, że nie odpowiada mi ta praca nie tylko ze względów finansowych ale i innych względów. Dostałam inną ofertę pracy, ale czy mogę z tej zrezygnować? Umowa z UP kończy się za 2 tygodnie.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2018-03-21 13:13 autor odpowiedzi: Zielona_Linia

  Możesz zrezygnować. Rezygnacja (ze stażu, zatrudnienia po stażu) z powodu podjęcia zatrudnienia nie niesie za sobą konsekwencji.

  Zielona Linia udziela informacji na temat wsparcia oferowanego przez urzędy pracy, a także zagadnień z zakresu Kodeksu pracy. Zapraszamy tel. 19524

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2018-03-21 13:32 autor odpowiedzi: Asia2106

  Mój pracodawca twierdzi że muszę pracować co najmniej 3 miesiące. I chce jak najszybciej umowę podpisać.

  Zielona_Linia skomentował/a odpowiedź 2018-03-22 11:47

  Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy mówi: "Osoba, która z własnej winy nie ukończyła stażu, jest zobowiązana do zwrotu kosztów, z wyjątkiem, gdy przyczyną nieukończenia było podjęcie zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej". Z powodu podjęcia pracy można więc bez konsekwencji przerwać staż, a tym bardziej nie podpisać umowy po stażu z organizatorem. Od pracodawcy urząd może w takim przypadku wymagać wywiązania się z deklaracji zatrudnienia i przyjęcia kolejnej skierowanej osoby bezrobotnej.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania