eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyBranżeUbezpieczenia › Usługi likwidacji szkód majątkowych a VAT


2013-03-22 18:35 autor: Marcin_Sz

2 228 odsłon

Usługi likwidacji szkód majątkowych a VAT

Działalność gospodarcza w zakresie usługi likwidacji szkód majątkowych:
1/ bezpośrednio w imieniu i na rzecz firm ubezpieczeniowych
2/ za pośrednictwem firm działającymi 
w imieniu i na rzecz firm ubezpieczeniowych

Czy w obu przypadkach muszę być vatowcem?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-03-25 07:25 autor odpowiedzi: Biuro Rachunkowe TAX-NET Jacek Adamczak

    Czynności likwidacji szkód świadczone przez nie ubezpieczycieli nie korzystają ze zwolnienia przedmiotowego w VAT, a zatem pkt1/ podlega vat. W pkt2/ ubezpieczyciel korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37.

    Podmiotowo mozna korzystać ze zwolnienia z vat do limitu 150.000 obrotu.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • kazo

    Dodano 2013-03-13 08:23 przez kazo

    VAT czy KPiR bez VAT ?

    Witam, czy otwierając działalność jednoosobową - transport do 3,5 t oraz handel drewnem opałowym - muszę być vatowcem, czy wystarczy KPiR ? Za poradę z góry dziękuję.

  • in9vesto

    Dodano 2013-03-07 11:05 przez in9vesto

    Firma pożyczkowa, lepiej być Vatowcem czy nie?

    Chcę założyć działalność gospodarczą, polegającą na udzielaniu pożyczek innym firmom. W związku z tym chciałem się zapytać czy lepiej być Vatowcem czy nie.
    Wiem że udzielanie pożyczek podlega ustawie o VAT, ale jest z tego podatku zwolnione. Dodam, że na początku będzie to jedyna branża działalności...

  • konto usunięte

    Dodano 2013-05-09 12:44 przez konto usunięte

    Kiedy przejść na VAT?

    Po przekroczeniu jakiej kwoty przychodu będę musiała zostać płatnikiem VAT?

  • ww.karolinaa

    Dodano 2015-03-03 12:36 przez ww.karolinaa

    Zwolnienie z VAT i podatek od usług

    Dzień dobry,za kilka miesięcy otwieram małą działalność gastronomiczną. W związku z tym,  ze będzie to mała firma, póki co nie chcę być VAT-owcem. Wiem jednak, że do sprzedaży przygotowywanych na miejscu potraw, czy sprzedawanej kawy i herbaty muszę doliczyć VAT. W jakiej wysokości, gdzie mogę znale...

  • Devil

    Dodano 2014-12-11 10:41 przez Devil

    Sprzedaż auta, od którego VAT nie był odliczany

    Prowadzę działalność gospodarczą, która jest zwolniona z VAT i kupiłem auto. amortyzowałem go i wykorzystywałem do tej działalności. W międzyczasie zostałem płatnikiem VAT, ale to auto było wykorzystywane jedynie do celów działalności z VAT-u zwolnionej. Chciałbym je teraz sprzedać. Czy mam obowiąze...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Ubezpieczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.