eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaRozliczenia z ZUS › Fundusz pracy a umowa zlecenie


2009-01-05 21:27 autor: alissee1

2 572 odsłon

Fundusz pracy a umowa zlecenie

Witam!!! Czy od umowy zlecenia z emerytem odprowadza się składkę na fundusz pracy??? Umowa zawarta jest na kwotę brutto 514,10 złotych

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • gosiaczek1

    Dodano 2015-07-02 16:57 przez gosiaczek1

    Emeryt i praca na umowie zlecenia: jakie składki i potrącenia?

    Witam - jestem na emeryturze, wykonuję prace na umowy zlecenia. Czy od takich umów potrąca się składki emerytalne, czy tylko podatek i składki zdrowotne?

  • konto usunięte

    Dodano 2013-01-16 14:23 przez konto usunięte

    Jakie konsekwencje za brak składek ZUS?

    Witam serdecznie! Do niedawna zatrudniona byłam na umowę zlecenie u dwóch różnych pracodawców. Składki ZUS opłacał ten, u którego zatrudniłam się wcześniej. Drugi opłacał tylko ub. zdrowotne. Od 3 m-cy pracuję tylko u tego drugiego. Nie poinformowałam go o ustaniu poprzedniego zatrudnienia w obawie,...

  • AJA

    Dodano 2013-01-14 10:42 przez AJA

    Składki za umowę zlecenie

    Jakie składki należy odprowadzać do ZUS-u za osobę zatrudnioną na podstawie umowy zlecenia, dla której jest to jedyne zatrudnienie?

  • aniakajak

    Dodano 2012-11-24 11:33 przez aniakajak

    Czy przy umowach zlecenia w ramach działalności trzeba płacić składki ZUS?

    Pracuję na umowę o pracę, gdzie mam opłacane wszystkie składki. Dodatkowo pracowałam u innego pracodawcy na umowę zlecenie, gdzie miałam opłacaną składkę zdrowotną. Teraz zarejestrowałam działalność gospodarczą i m.in. w jej ramach mogę świadczyć takie same usługi, jakie świadczyłam dla pracodawcy o...

  • aga-an

    Dodano 2008-08-11 09:09 przez aga-an

    emeryt a umowa o dzieło

    Mam pytanie ale chyba bardziej z dziedziny prawa pracy. Zatrudniamy emerytkę na portierni na podstawie umowy o dzieło czy to jest na pewno prawidło, gdyż pani ta pracuje także na polu golfowym (prace porządkowe) i tam jest zatrudniona na umowę zlecenie a jak chciała, aby zmienili jej tą umowę zlecen...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Zatrudnienie emeryta lub rencisty w 2016 r.

    Zatrudnienie emeryta lub rencisty w 2016 r.

    Pracodawca, który zatrudni emeryta lub rencistę może poinformować go o obowiązku zgłoszenia do ZUS faktu podjęcia zatrudnienia. Taki obowiązek spoczywa na emerycie lub renciście zgodnie z art. 127 ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i ...

  • Zmiany w ubezpieczeniu wypadkowym na 2016 r.

    Zmiany w ubezpieczeniu wypadkowym na 2016 r.

    Wśród składek, które płatnik obowiązany jest przekazywać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, znajduje się m.in. składka na ubezpieczenie wypadkowe, z której pokrywane są wypłacane świadczenia związane z wypadkami przy pracy czy ...

  • Jak opłacać składki ZUS młodocianych pracowników?

    Jak opłacać składki ZUS młodocianych pracowników?

    Pracownikiem młodocianym zgodnie z przepisami Kodeksu pracy jest osoba, która ukończyła 16 lat, a nie przekroczyła 18 lat. Niemożliwe jest zatrudnienie osoby, która nie ukończyła 16-tego roku życia. Pracodawca, który zatrudnia pracownika ...

  • Składka na FP gdy podstawa równa lub wyższa niż płaca minimalna

    Składka na FP gdy podstawa równa lub wyższa niż płaca minimalna

    Za miesiąc, w którym zleceniobiorca osiągnął wynagrodzenie co najmniej równe minimalnemu wynagrodzeniu za pracę, należało opłacić składki na Fundusz Pracy.

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia z ZUS

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.