eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaRozliczenia z ZUS › Renta rodzinna a zaświadczenie o dochodach


2013-12-11 10:41 autor: kiniak9

3 528 odsłon

Renta rodzinna a zaświadczenie o dochodach

Witam,

pobierałam rentę rodzinną do września tego roku. W kwietniu wysłałam do ZUS oświadczenie, że będę pracować i że mój dochód nie będzie podstawą do obniżenia kwoty świadczenia, bo będzie za niski. Z pracy jednak zrezygnowałam i nie zarobiłam nic. Co teraz powinnam zrobić, jeśli ZUS oczekuje ode mnie zaświadczenia o dochodach faktycznych?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-12-15 07:35 autor odpowiedzi: Jowita

    Należy udać siędo byłego pracodawcy po zaświadczenie o dochodach. Do końca lutego roku następnego należy złozyć w ZUS powyzsze zaświadczenie.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • wiler

    Dodano 2013-12-09 22:39 przez wiler

    Renta rodzinna a umowa o pracę

    Witam,
    jestem studentem, pobieram rentę rodzinną. Moje pytanie brzmi: ile mogę maksymalnie zarobić z tytułu umowy o pracę, by nie stracić świadczenia?
    Z tego co wyczytałem w sieci na umowie zlecenie, bądź o dzieło można zarobić nieograniczoną ilość pieniędzy, natomiast ograniczeniu podlega tylko sta...

  • lussii

    Dodano 2014-02-19 18:21 przez lussii

    Renta rodzinna a działalność

    Prowadzę działalność i pobieram rentę rodzinną po zmarłym mężu, bo korzystniejsza (sama mam przyznaną 3 grupę inwalidzką), nie opłacam składek na ubezpieczenie tylko składkę zdrowotną, więc te lata co prowadzę działalność nie liczą mi się do stażu, ale mogę tym samym zarabiać bez ograniczeń. Tak mów...

  • mazia91

    Dodano 2013-12-04 14:04 przez mazia91

    Renta rodzinna a przerwanie nauki

    Witam,
    pobieram obecnie rentę rodzinną po zmarłym tacie. Jednak planuję teraz zrezygnować ze szkoły. Moje pytanie brzmi: czy będę musiała oddać pieniądze od września (od wtedy obowiązuje decyzja) czy po prostu świadczenie zostanie zawieszone?
    Bardzo proszę o odpowiedź.

  • dg

    Dodano 2013-10-13 22:06 przez dg

    Renta rodzinna po mężu

    Witam,
    mój mąż był na rencie, miał 33 lata pracy. Teraz byłby na emeryturze. Czy teraz można ją przeliczyć?

  • maz

    Dodano 2013-10-09 13:21 przez maz

    Śmierć męża. Czy mogę się ubiegać o rentę rodzinną?

    Witam,
    mam 38 lat i pracuję na umowę zlecenie. W maju zmarł mój mąż, ktory otrzymywał emeryturę. Czy w związku z tym mogę się ubiegać o emeryturę po mężu?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Odprawa pośmiertna: co należy się rodzinie?

    Odprawa pośmiertna: co należy się rodzinie?

    Odprawa pośmiertna przysługuje w razie śmierci pracownika w czasie trwania stosunku pracy bądź też w okresie pobierania po jego rozwiązaniu zasiłku z tytułu niezdolności do pracy wskutek choroby (art. 93 K.p.). O tym, w jakich sytuacjach i ...

  • Coraz więcej dzieci pobiera zasiłek rodzinny

    Coraz więcej dzieci pobiera zasiłek rodzinny

    O 250 tys. wzrosła liczba dzieci uprawnionych do pobierania zasiłku rodzinnego, a jego przeciętna wartość zwiększyła się średnio o 14 zł miesięcznie na każde dziecko. Oznacza to dodatkowy koszt dla sektora finansów publicznych w ...

  • Becikowe po staremu: 1000 zł dla rodziców

    Becikowe po staremu: 1000 zł dla rodziców

    Sejm przyjął poprawkę Senatu do ustawy o świadczeniach rodzinnych. W ten sposób wykreślono przepis ustawy, który zakładał podwyższenie becikowego w 2013 r. do 1200 zł. Utrzymano natomiast nowy przepis ograniczający krąg uprawnionych do ...

  • Świadczenia należne z tytułu urodzenia dziecka

    Świadczenia należne z tytułu urodzenia dziecka

    Narodziny dziecka pozwalają na skorzystanie z pewnych świadczeń pieniężnych. Osoba nimi zainteresowana musi jednak spełniać określone warunki oraz przedłożyć wymagane dokumenty. Trzeba przy tym pamiętać o obowiązujących terminach.

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia z ZUS

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.