eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo zamówień publicznych › Udział w przetargu - zamówienia publiczne


26 dni temu, 12:24 autor: Piklo3

467 odsłon

Udział w przetargu - zamówienia publiczne

Czy jeżeli w dokumentach dotyczących zamówienia publicznego widnieje zapis:

"należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)"

to w przetargu mogą startować wyłącznie zakłady pracy chronionej lub jednostki zatrudniające min. 30% osób, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy PZP?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 26 dni temu, 12:51 autor odpowiedzi: Konrad Różowicz

    Z zadanego pytania wywieść można, że zaprezentowany zapis został najprawdopodobniej sformułowany w tzw. formularzu ofertowym. Na podstawie samego formularza ofertowego nie można ustalić czy zastrzeżenie zostało skutecznie dokonane (formularz może zawierać błąd) oraz jaka jest jego dokładna treść. Zgodnie z art. 22 ust. 2 pzp zastrzeżenie, powinno zostać wyraźnie przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu. Zapoznanie się z ogłoszeniem o zamówieniu ma zatem kluczowe znaczenie dla ustalenia czy do zamówienia należy kwalifikować do grupy tzw. zamówień zastrzeżonych. Treść zastrzeżenia doprecyzowywana jest zasadniczo w SIWZ. W przypadku zastrzeżenia zamówienia dla węższego grona wykonawców (zgodnie z art. 22 ust. 2 pzp) udział podmiotu niespełniającego postawionych warunków skutkuje jego wyeliminowaniem z postępowania.  

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Syliwa 123

    Dodano 2017-09-26 13:03 przez Syliwa 123

    Zmiana cen po wygranym przetargu i podpisaniu umowy

    Witam,proszę o pomoc w analizie poniżej opisanej sytuacji:wykonawca przystąpił do przetargu na odczynniki z ceną x, wygrał przetarg, podpisał umowę
    w niedługim czasie, cena tych samych odczynników znacznie zmalała
    Pytanie: Czy wykonawca ma obowiązek powiadomiać zamawiającego o zmianie cen i musi rea...

  • nemoz

    Dodano 2018-01-04 11:39 przez nemoz

    Zatrzymanie wadium

    Pytanie dotyczy wadium.Brałem udział w przetargu, wpłaciłem wadium, złożyłem dokumenty.Po ocenie wstępnej zgodnie z zapisem w SIWZ zamawiający wezwał wszystkich biorących udział w postępowaniu o przedstawienie dodatkowych dokumentów, m.in. zaświadczenia z KRK, ZUS i US. Przesłałem wszystkie dodatkow...

  • Pweł

    Dodano 2016-11-23 20:12 przez Pweł

    Zatrzymanie wadium

    Witam, zostało zorganizowane "Zaproszenie do skłądania ofert w postępowaniu do 30 tys. euro.", gdzie zamawiający podał informację, że postępowanie nie podlega przepisom ustawy prawo zamówień publicznych. Czy w takim przypadku oferant, którego oferta została wybrana za najkorzystniejszą traci wadium ...

  • adik

    Dodano 2016-10-04 15:16 przez adik

    Udział w przetargu a VAT od sprzątania

    Witam! Startuję do przetargu - utrzymanie czystości i porządku w budynkach komunalnych i na ternie przynależnym.Czy podatek ma być 23% czy 8% lub będę musiał rozdzielać kwotę mieszczną każdego budynku na pół i dawać stawkę 23% i 8%? Pytam gdyż miasto chce aby podać cenę brutto.

  • zgm-77

    Dodano 2016-01-29 21:58 przez zgm-77

    Czy dokument wystawiony 31.12.2015 r. jest ważny w przetargu?

    W dniu 05.01.2016 r. w związku z art. 26 ust 3 w/w ustawy (prawo zamówień publicznych) zamawiający skierował do wykonawcy pismo z prośbą o uzupełnienie aktualnej informacji z krajowego rejestru karnego w zakresie określonym w art. 24 ust 1 wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem termi...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Rażąco niska cena w zamówieniach publicznych

    Rażąco niska cena w zamówieniach publicznych

    Rażąco niska cena jest jednym z najistotniejszych problemów systemu zamówień publicznych. W orzecznictwie podkreśla się, że zamawiający powinien odrzucić ofertę, która proponuje cenę rażąco niską w stosunku do przedmiotu zamówienia.

  • Zamówienia publiczne: konstrukcja SIWZ

    Zamówienia publiczne: konstrukcja SIWZ

    Podstawowy dokument w postępowaniu w sprawie zamówienia publicznego, jakim jest specyfikacja istotnych warunków zamówienia, w zasadzie po wejściu w życie ustawy z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz ...

  • Zamówienia publiczne: granice wykluczenia z postępowania

    Zamówienia publiczne: granice wykluczenia z postępowania

    Postępowanie w sprawie udzielenia zamówienia publicznego stanowi ciąg czynności zmierzających do wyłonienia przyszłego kontrahenta. Składają się na to m.in. decyzje o wyeliminowaniu podmiotu pretendującego do realizacji inwestycji. Jednym ...

  • Zamówienia publiczne: komunikacja między zamawiającym a wykonawcą

    Zamówienia publiczne: komunikacja między zamawiającym a wykonawcą

    Nowelizacja wprowadziła szereg systemowych zmian w dotychczasowym brzmieniu ustawy – Prawo zamówień publicznych. Jedną z nich są nowe zasady komunikowania się uczestników postępowania w sprawie udzielenia zamówienia publicznego ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo zamówień publicznych

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.