eGospodarka.pl

Twoje ustawienia

Porady

Kategorie

EKSPERCI

Witam!

Od 1 września 2011 r. jestem na stażu na nauczyciela mianowanego. Od 1 stycznia 2013 r. przebywałam na zwolnieniu lekarskim, a następnie na urlopie macierzyńskim.

Czy w przypadku, jeśli skorzystam z rocznego urlopu macierzyńskiego (więc przerwa w pracy będzie dłuższa niż rok), to będę musiała rozpoczynać staż od nowa?

A co w przypadku, jeśli wrócę do pracy tylko na pół etatu: od 12 listopada 2013 r. i równocześnie będę przebywać na urlopie rodzicielskim do 2 marca 2014 r.?

Z góry dziękuję za rozjaśnienie tej zawiłej sytuacji,  

Pozdrawiam

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-05-02 14:24 autor odpowiedzi: flower

    Jestem w podobnej sytuacji. Przyłączam się zatem do prośby o wyjaśnienie zaistniałego problemu.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj

  • 2013-08-19 22:05 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    W przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy lub urlopu innego niż urlop wypoczynkowy, trwającej nieprzerwanie dłużej niż miesiąc, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. W przypadku nieobecności dłuższej niż rok nauczyciel obowiązany jest do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.  (Art. 9d, pkt.5 Karty Nauczyciela)

    Wschodnie Centrum Wsparcia dla Biznesu GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 4 3

    skomentuj

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

PODOBNE PYTANIA

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.