eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyBranżeOświata i wychowanie › Czy muszę ponieść całkowity koszt wycieczki klasowej w przypadku gdy z niej rezygnuję?


2016-11-04 16:59 autor: m.machnik1

3 399 odsłon

Czy muszę ponieść całkowity koszt wycieczki klasowej w przypadku gdy z niej rezygnuję?

Witam,

chciałabym się dowiedzieć, czy muszę pokryć całkowity koszt wycieczki szkolnej nawet jeśli moja córka nie będzie mogła na nią pojechać? Nauczycielka poinformowała mnie, że wpłata zaliczki będzie zobowiązywać mnie do uiszczenia całkowitej opłaty za wycieczkę, nawet jeśli moja córka na nią nie pojedzie.

Kiedyś wpłata zaliczki wiązała się tylko z jej utratą, a nie z ponoszeniem całkowitego kosztu za wycieczkę, na którą się nie jedzie... Stąd mam obawy czy wpłacać nawet tę zaliczkę. Córka często choruje i muszę brać pod uwagę fakt, że nie będzie mogła pojechać. Według nauczycielki wtedy mimo jej nieobecności będę musiała wpłacić dodatkowe 400 zł. Jak to jest naprawdę?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-11-04 18:06 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Zastosowanie mają tu przepisy z K. c. Pytanie czy była to zaliczka czy zadatek? Abstahując od terminów prawnych i bez uwzglednienia umowy między stronami ( a taka powinna być zawarta, bo na jakiej podstawie zbiera się pieniądze i kto jest organizatorem wycieczki), ta część kosztów, która zabezpiecza gwarancję udziału może nie być zwrócona. Natomiast, nie ma Pani obowiązku uiszczenia całej opłaty, jeżeli Pani dziecko nie skorzysta w usługi.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2022-05-18 16:05 przez konto usunięte

  Faktura zaliczkowa

  Dzień dobry. W kwietniu została wpłacona zaliczka na zakup towaru, do której wystawiliśmy fakturę zaliczkową. Towar został częściowo odebrany w kwietniu, całość towaru zostanie wydana najprawdopodobniej do końca czerwca.
  Księgowa firmy wpłacającej zaliczkę żąda od nas faktury częściowej rozliczające...

 • konwimic

  Dodano 2021-11-28 14:05 przez konwimic

  Podatek od sprzedaży nieruchomości

  Witam. W 2016 roku dostałam w formie darowizny od mamy dwie działki. Wiem że aby uniknąć zapłaty podatku od sprzedaży nieruchomości powinno upłynąć 5 pełnych lat podatkowych, a więc możliwość sprzedaży bez podatku nastąpi w 2022 roku.
  Czy jeśli klient chce podpisać ze mną wstępną umowę sprzedaży wra...

 • Bartoszq

  Dodano 2020-09-30 13:08 przez Bartoszq

  Podatek od umowy przedwstępnej sprzedaży samochodu

  Witam, Proszę o informację czy od umowy przedwstępnej sprzedaży samochodu sprzedający ma obowiązek zgłoszenia takiej umowy do US oraz opłacenia podatku?
  Przykład: Podpisana umowa przedwstępna sprzedaży samochodu, kupujący wpłaca zaliczkę w kwocie 50 000 zł, jednak termin podpisania umowy "właściwej"...

 • konto usunięte

  Dodano 2020-07-09 23:20 przez konto usunięte

  Faktura korygująca a zmiana nabywcy.

  Firma zajmuje się sprzedażą nieruchomości. Po podpisaniu umowy przedwstępnej nabywcy wpłacają zadatek, na który wystawiana jest faktura VAT.
  W maju wystawiono fakturę na kwotę zadatku sprzedaży trzech działek budowalnych. Faktura została wystawiona imiennie na nabywcę.
  W czerwcu miała miejsce sprzed...

 • kaziamax

  Dodano 2018-02-13 18:13 przez kaziamax

  Rozliczenia z dilerem samochodowym

  Witam, na początku maja udałam się do salonu celem kupna nowego samochodu. Zakup na kredyt z częściową wpłatą środków własnych. Samochód ma być do odbioru około połowy maja. Wpłaciłam zaliczkę w kwocie 2000 zł, złożyłam wniosek o przyznanie kredytu. Dzisiaj zadzwoniono do mnie z salonu z informacją,...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Oświata i wychowanie

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania