Google Play. Czy wymagana jest kasa fiskalna? > Księgowość / Finanse
eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Google Play. Czy wymagana jest kasa fiskalna?


2018-01-22 23:19 autor: Piolols

500 odsłon

Google Play. Czy wymagana jest kasa fiskalna?

Jestem programistą, mam firmę, planuje stworzyć aplikacje i sprzedawać za pośrednictwem sklepu Google Play, który jest tylko pośrednikiem transakcji. Ewidencja sprzedaży odbywa się poprzez platformę Google Konsola Play, gdzie są informacje o transakcji (informacje o kupującym, produkcie, walucie, kwocie, kursie itp.).

Google sam z transakcji odprowadza podatki VAT w odpowiednich krajach, odlicza też 30% z przychodu dla siebie. Ostateczne środki są gromadzone w Google i wypłacane raz w miesiącu. Konsola Play generuje raporty, z których można odczytać jakie transakcje wchodzą w daną wypłatę. Czy w tym wypadku, po przekroczeniu limitu 20 tys. zł jest wymagana kasa fiskalna?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2018-01-23 13:47 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    W takim przypadku sprzedajemy licencje - usługi. Możemy skorzystać ze zwolnienia z uwagi na sposób dokumentowania transakcji.  Nadto usług opodatkowanych za granicą na kasie fiskalnej co do zasady się nie ujmuje.
    http://www.podatki.egospodarka.pl/130061,Kasa-fiskalna-gdy-uslugi-opodatkowane-za-granica,1,69,1.html

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących. Doradca podatkowy, nr wpisu 12444

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Zagubionna

    Dodano 2016-02-07 21:18 przez Zagubionna

    Karta podatkowa a ewidencja sprzedaży i kasa fiskalna

    Dzień dobry,chciałam dopytać o kwestię opodatkowania kartą podatkową (fotograf ślubny). Początek działalności, podatnik zwolniony z kasy fiskalnej, usługi będzie świadczył jedynie dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, również nie będzie VAT-owcem. 1. Czy dobrze rozumuję, że ...

  • dekoriada

    Dodano 2013-12-20 15:19 przez dekoriada

    Czy do każdej transakcji sprzedaży wysyłkowej przez internet mogę wystawić rachunek?

    Prowadzę działalność, która polega na sprzedawaniu swoich wyrobów głownie do osób fizycznych nieprowadzących działalności wysyłkowo za pośrednictwem internetu, ale również gotówkowo na różnego rodzaju targach. Nie jestem VAT-owcem i nie prowadzę ewidencji za pomocą kasy fiskalnej.
    Chciałam zapytać, ...

  • konto usunięte

    Dodano 2013-10-11 12:08 przez konto usunięte

    Założyłem firmę. Jak prowadzić KPiR?

    Niedawno założyłam działalność gospodarczą i będę prowadziła KPiR, jednak nie do końca wiem, jak księgować faktury za zakupiony towar. Nie jestem podatnikiem VAT i nie będę odliczała go na koniec roku. Na fakturze mam podaną kwotę za towar i dodatkową kwotę VAT, czy do KPiR mam wpisywać kwotę całkow...

  • 88_Monika_88

    Dodano 2014-02-21 22:05 przez 88_Monika_88

    Usługi krawieckie. Kiedy muszę wprowadzić kasę fiskalną?

    Chciałabym otworzyć działalność - usługi krawieckie. Będę rozliczać się na PKPiR. Czy na początku działalności mogę być zwolniona z VAT-u na podstawie art. 113?
    Czy muszę od razu kupić kasę fiskalną, jeżeli większość moich klientów to będą osoby fizyczne, czy mogę na początku skorzystać z limitu 20 ...

  • hela71

    Dodano 2017-12-10 16:23 przez hela71

    Ryczałt ewidencjonowany 2018 - jakie zmiany?

    Witam, sprzedaję bieliznę przez internet. Jestem na ryczałcie 3% i na kasie. Myślę, że chyba nie przekroczę 50 tys. w tym roku.
    Moje pytanie to jaką dokumentację muszę prowadzić i książki w roku 2018, co zmieniło w ryczałcie? Do teraz można było odliczać sobie składkę społeczną, a teraz co będzie ni...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Dwa punkty sprzedaży z jedną kasą fiskalną?

    Dwa punkty sprzedaży z jedną kasą fiskalną?

    Sprzedaż dla osób fizycznych w zdecydowanej większości przypadków musi być ewidencjonowana za pomocą kasy rejestrującej. Jeżeli w danym punkcie z różnych względów kasy fiskalnej nie ma (pomimo takiego obowiązku) bądź urządzenie to ...

  • Likwidacja i ponowne otwarcie firmy w podatku VAT

    Likwidacja i ponowne otwarcie firmy w podatku VAT

    Podatniczka, która po sezonie likwiduje firmę a następnie po kilku miesiącach na początku kolejnego ją otwiera - jest traktowana jako kontynuująca działalność gospodarczą. Dzięki temu przysługuje jej pełny limit zwolnienia podmiotowego ...

  • Rolnik ryczałtowy i własna działalność gospodarcza: jedna kasa fiskalna

    Rolnik ryczałtowy i własna działalność gospodarcza: jedna kasa fiskalna

    Podatnik może na jednej kasie fiskalnej ewidencjonować sprzedaż z prowadzonego przedsiębiorstwa - która jest opodatkowana VAT-em oraz gospodarstwa rolnego - korzystającą ze zwolnienia przewidzianego dla rolników ryczałtowych. Musi jednak ...

  • Kasy fiskalne: kto prowadzi działalność gospodarczą?

    Kasy fiskalne: kto prowadzi działalność gospodarczą?

    Większość przedsiębiorców dokonujących sprzedaży dla osób prywatnych jedynie sporadycznie, nie musi ewidencjonować tej sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. Są jednak czynności, które wymagają stosowania kasy już od samego początku ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.