eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaZamówienia publiczne › DLACZEGO ZATRZYMALI KAUCJE Z PRZETARGU


2012-09-29 10:29 autor: PRALNIA777

3 029 odsłon

DLACZEGO ZATRZYMALI KAUCJE Z PRZETARGU

DZIEN DOBRY

PROWADZE DZIALALNOSC I PRZYSTAPILEM DO PRZETARGU NA USLUGI WPLACILEM KAUCJE 1700,00PLN I PO NIE WYGRANIU PRZETARGU DOSTALEM INFORMACJE ZE JEDEN DOKUMENT ZOSTAL ZLOZONY PO TERMINIE I KAUCJA NIE PODLEGA ZWROTOWI JAK NA DRODZE SADOWEJ ODZYSKAC KAUCJE.

 

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-10-01 09:52 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Witam, należy odnieść się do ogłoszenia o zamówieniu oraz specyfikacji istotnych warunków. Jeżeli nie ma zawartych żadnych szczególnych regulacji sięgamy do postanowień ustawy, tj.

  Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza,z zastrzeżeniem ust. 4a.

  Właśnie to zastrzeżenie stanowi, iż:

  Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożyłdokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chybażeudowodni,że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.

  W związku z powyższym czy Pan otrzymał takie wezwanie i się do niego zastosował w terminie? chyba, że pana oferta ulegała odrzuceniu lub przetarg podlegal unieważnieniu

  Jeżeli to, to czy jest w stanie wykazać, iż nie przedłożył Pan dokumentów z przyczyn niezależnych np. choroba, przebywanie zagranicą, nieotrzymanie wezwania itp?

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-10-01 21:49 autor odpowiedzi: PRALNIA777

  witam, tak wezwanie otrzymałem do uzupełnienia dokumentu i podania przyczyny dlaczego nie byly dolaczone przed przetargiem i odpowiadając napisalem że czekalem na zaswiadczenie z sadu o nie karalnosci ale tego mi nie uwzglednili poniewaz data byla po terminie skladania dokumentow przetargowych moge tez przeslac na e-maila tresc odpowiedzi ostatecznej ze zatrzymuja kaucje  nadmieniam ze odpowiedzialem w terminie 14 dni co mam potwierdzone na zwrotce pocztowej.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zamówienia publiczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania