eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyNieruchomościZakup / Sprzedaż › VAT od sprzedaży działek gminnych


2016-11-04 11:35 autor: gosiapi1

917 odsłon

VAT od sprzedaży działek gminnych

Jako gmina sprzedajemy nasze działki. Czy powinniśmy je opodatkować czy są zwolnione z VAT?

1. Działka nabyta nieodpłatnie decyzją wojewody w 1991 r. Na jej obszarze obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Leży na obszarze oznaczonym jako tereny zabudowy mieszkaniowej o charakterze wiejskim i zabudowy usługowej. Zabudowana budynkiem gospodarczym w stanie ruiny. Nie poniesiono żadnych nakładów finansowych na tę działkę.

2. Działka nabyta w ten sam sposób w tym samym roku. Zabudowana murowanym budynkiem klozetu oraz szambem z kręgów betonowych. Obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Leży na obszarze oznaczonym jako tereny zabudowy mieszkaniowo-usługowej. Również żadne nakłady finansowe nie były poniesione.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • AnnaM80

  Dodano 2018-06-23 23:04 przez AnnaM80

  Zwolnienie podatkowe przy sprzedaży działki, a zakup drugiego mieszkania

  Jestem właścicielem mieszkania, 2 pokoje 48 m2. Rok temu otrzymałam działkę od rodziców.Czy sprzedając ją w tym momenice mogę uniknąć podatku od sprzedaży nieruchomości (działki), jeżeli kupię nowe większe mieszkanie - 3 pokoje? To w którym mieszkam teraz na przyszłość chcę wynająć.

 • olusia12

  Dodano 2016-09-15 14:46 przez olusia12

  Czy muszę rejestrować się jako VAT-iec?

  Witam,mam pytanie odnośnie rejstracji w US jako podatnik VAT. Prowadzę działalność zwolnioną z VAT 8690.C praktyka pielęgniarska lecz przekroczę kwotę 150000 zł.Nie wiem czy muszę do US składać jeszcze dokumenty związane z VAT. Do tej pory rozliczam się na podstawie PKPiR.

 • Honey90_90

  Dodano 2016-07-04 21:10 przez Honey90_90

  Opłaty, które należy ponieść przy sprzedaży działki budowlanej

  Witam serdecznie,moje zapytanie dotyczy opłat, które należy ponieść przy sprzedaży działki budowlanej? Jakie opłaty należy uiścić w urzędzie gminy, a jakie w urzędzie skarbowym? Czy podatek dochodowy od sprzedaży nieruchomości, jeśli nie jest się zwolnionym, uiszcza się w urzędzie gminy czy urzędzie...

 • henry_491

  Dodano 2016-05-08 16:03 przez henry_491

  Sprzedaż działki przed upływem 5 lat, a zakup mieszkania

  Witam,czy jak sprzedam działkę przed upływem 5 lat i kupię mieszkanie za pieniądze z działki, to czy płacę podatek? Jeżeli nie płacę podatku to gdzie to trzeba zgłosić, i ile mam czasu na zgłoszenie, a potem na kupno mieszkania?

 • dan737

  Dodano 2016-01-15 10:20 przez dan737

  Podatek od darowizny po 5 latach

  Witam,mój brat wraz z małżonką odziedziczyli w 2003 roku działkę rolną, jednak jej mała część mogła być przeznaczona pod budowę jednorodzinną. W ubiegłym roku tj. 2015 brat dokonał podziału nieruchomości, ponieważ w 2013 roku zmienił się plan zagospodarowania przestrzennego i w całości nadaje się do...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakup / Sprzedaż

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania