eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyNieruchomościZakup / Sprzedaż › Sprzedaż mieszkania po babci


2014-09-12 18:16 autor: 880630

1 801 odsłon

Sprzedaż mieszkania po babci

Witam,

dostałam w spadku przepisane u notariusza testamentem mieszkanie po babci. W testamencie jest zapis, że mieszkanie ma być tylko dla mnie, ale żeby mój tata tam mógł mieszkać dożywotnio. Jeszcze nie było otwierania testamentu, ani innych formalności. Teraz nie posiadam żadnego mieszkania na własność, tylko wynajmuję ze swoja rodzinką i chciałabym się przeprowadzić na "swoje" żeby nie utrzymywać dwóch mieszkań, ale mieszkanie jest niestety za małe dla mnie, męża, córki i mojego taty.

Mam takie pytanie, czy mogę - po jakim czasie - od nabycia spadku sprzedać mieszkanie lub zamienić na większe z dopłatą? Czy jeśli mieszkanie będzie sprzedane i zakupione za to inne, to czy będę musiała płacić podatek 19%? Czy zakup nowego mieszkania zwalnia mnie z zapłaty takiego podatku? Czy rzeczywiście mogę zrobić coś  takiego skoro mój tata może mieszkać dożywotnio w mieszkaniu po babci, ale oczywiście zakup nowego mieszkania byłby za jego zgodą i oczywiście też by tam mieszkał?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakup / Sprzedaż

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania