eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaZakładanie działalności › Otwarcie sklepu z nową odzieżą


2013-06-02 12:30 autor: betti21

2 748 odsłon

Otwarcie sklepu z nową odzieżą

Witam, 

Chcę otworzyć sklep z nową odzieżą. Jakie koszty będę musiała ponieść? Założenie działalności to wiem, ale jakiej wysokości podatki i składki ZUS będę musiała płacić? Jest to moja pierwsza działalność. Jaki sposób opodatkowania wybrać najkorzystniejszy?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-06-03 08:43 autor odpowiedzi: Biuro Rachunkowe TAX-NET Jacek Adamczak

  Do wyboru będzie opodatkowanie przychodów  w formie ryczału i opodatkowanie dochodów na zasadach ogólnych (tutaj mżliwość jeszcze wyboru pomiedzy skalą podatkową a podatkiem liniowym). Określenie, która z tych form będzie korzystniejsza wymaga wiedzy na temat wielkości przewidywanej sprzedaży, kosztów, ewentualnych inwestycji, msrży na sprzedaży, dopiero posiadając te informacje można określić co będzie się bardzij opłacać.

  Jeśli chodzi o zus to przy spełnieniu określonych warunków można korzystać przez pierwsze dwa lata z preferencyjnych stawek zus dla osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej.

  Księgowa obsługa internetowa - cała Polska. Ceny już od 39,90/mc. www.taxnetto.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakładanie działalności

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania