eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaZakładanie działalności › Własna działalność osoby niepełnosprawnej


2011-09-11 17:07 autor: pawelsz22

2 129 odsłon

Własna działalność osoby niepełnosprawnej

Witam wszystkich. Chciałbym w najbliższym czasie rozpocząć działalność gospodarczą, o profilu głównie usługowym (serwis elektroniki). Posiadam orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności (z Powiatowego Zespołu Orzekania ... ), ale nie pobieram żadnych świadczeń z ZUS. Pytanie jest następujące - jaką formę opodatkowania powinienem według Was wybrać, aby obciążenia podatkowe oraz ubezpieczeniowe były możliwie najmniejsze, zwłaszcza na początku działalności, gdy spodziewany przychód będzie zapewne bardzo niewielki. No i oczywiście przydało by się ograniczyć ilość papierków. Lokal mam własny (odpadają koszty), początkowe dochody raczej nie przekroczą kilkuset złotych miesięcznie. Możecie coś doradzić początkującemu?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2011-10-29 20:25 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Co do ubezpieczenia to jego wysokość jest niezależna od formy opodatkowania i jest kwotą określoną ustawowo. Jeżeli nie prowadził Pan działąlności gospodarczej przez ostatnich pięć lat to piersze 6 miesięcy będzie miał Pan ulgę i będzie Pan płacił 30% tej kwoty. Jak rozumiem będzie Pan świadczył w głównej mierze usługi dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej więc doradzam nie bycie vatowcem (musi Pan wtedy wystawiać paragon, a nie faktury). Dla Pana działalności gospodarczej opodatkowanie na zasadach ogólnych będzie najlepsze. tj 18% dochodów. księgowość uproszczona.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakładanie działalności

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania